Budowa drogi i nowe drzewa. Koss Development inwestuje w gminie Kosakowo

Powstające w Pogórzu z ramienia Koss Development osiedle Zielone Pogórze wyposażone zostanie przez dewelopera w drogę dojazdową oraz kompleksową infrastrukturę wokół niej. Łączna kwota inwestycji to 800 tys. złotych.

Autor: housemarket.pl 29 września 2021 12:21

  • Koss Development wybuduję drogę usprawniającą dojazd do inwestycji Zielone Pogórze. 
  • Droga powstaje ze środków własnych. Koszt projektu to 800 tys. złotych.
  • Deweloper posadzi też 70 drzew - śliw wiśniowych i grabów.

Droga, którą wybuduje deweloper ze środków własnych, to łącznik między ulicami Kościuszki i Twardowskiego. Będzie pokryta nawierzchnią bitumiczną (betonem asfaltowym) na odcinku głównym oraz grafitową kostką betonową na odcinkach zjazdowych. Projekt zakłada również chodnik (wykonany z kostki betonowej w kolorze szarym), oświetlenie LED-owe oraz kanalizację deszczową i system rozsączający. Jest to więc inwestycja uwzględniająca potrzeby oraz bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców - zarówno tych zmotoryzowanych, jak i poruszających się pieszo. Długość całkowita drogi to 124 metry; a koszt jej budowy to 800 tys. złotych.

CYTAJ TEŻ: WSPÓŁCZESNE OSIEDLA - ZIELONE, EKOLOGICZNE, FUNKCJONALNE 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zielone Pogórze spełnia obietnicę złożoną w nazwie nie tylko za sprawą urokliwej okolicy i sąsiedztwa: deweloper posadzi też 70 drzew (śliw wiśniowych i grabów), każde o wysokości 3,5 metra. Co ważne, nie jest to inwestycja jedynie w estetyczny aspekt osiedla - ma ona również wymiar czysto ekologiczny. Posadzone przez Koss Development drzewa wytworzą około 3200 litrów tlenu rocznie, co jest ilością wystarczającą dla dwudziestu dorosłych osób w analogicznym okresie. Dodatkowo nie są to małe sadzonki, na których efekty, wizualne i zdrowotne, mieszkańcy czekać będą musieli latami - będą się nimi cieszyć od razu.

- Decyzja o przekazaniu środków na budowę drogi oraz powiększenie terenów zielonych podyktowana była naszą dbałością o komfort mieszkańców i rozwój całej gminy – mówi Wojciech Kostrzak, prezes zarządu KOSS Development.

Zielone Pogórze to najnowsza inicjatywa dewelopera, który na koncie ma już Osiedle Słonecznikowe oraz Osiedle Wiosenne. Powstające właśnie Zielone Pogórze oferuje domy bliźniacze w rozsądnej cenie i niskiej zabudowie, z miejscami parkingowymi i prywatnymi ogródkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych