Bułgarska 59. Nowy adres na poznańskim rynku mieszkaniowym

Realizowany przez SJM Construction and Development Group pierwszy etap osiedla mieszkaniowego przy ulicy Bułgarskiej 59 w Poznaniu składa się z dwóch budynków o różnej wysokości, w których znajdzie się 180 mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 13 lutego 2017 09:35

W pierwszym etapie inwestycji powstaną dwa budynki znajdujące się bezpośrednio przy ulicy Bułgarskiej. Budynek A o wysokości 48,88 składa się z 16 kondygnacji oraz budynek B1 liczący 48,67 m, którego jedna część ma sześć kondygnacji, a druga – 16. Na poziomie parteru zlokalizowano funkcje handlowo-usługowe a powyżej zaprojektowano 180 mieszkań.

Przeszklony usługowy parter

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przeszklony usługowy parter dostępny jest głównie od strony ulicy Bułgarskiej, z kolei dostęp do kondygnacji mieszkalnych zapewniono bezpośrednio z garażu podziemnego oraz od strony dziedzińca, przez reprezentacyjne hole wejściowe.

Wewnątrz osiedla zaprojektowany został dziedziniec z przyjemną zielenią oraz placem zabaw dla dzieci. Cały kompleks będzie charakteryzował się zabudową wysoką, ogrodzoną i chronioną, z kontrolą dostępu. Wszystkie przestrzenie ogólnodostępne wokół budynków zagospodarowano zielenią w donicach, trawnikami, drzewami i krzewami, chodnikami z kostki pozbruk, rampami i schodami z prefabrykowanych elementów betonowych wykończonych żywicą. Deweloper zadbał też o ławki, kosze na śmieci, piaskownice, huśtawki i elementy oświetlenia wewnętrznego dziedzińca.

Cały kompleks wyszedł spod deski kreślarskiej Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Projektanci wykorzystali nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. Elewacje kondygnacji mieszkalnych wykończone są szlachetnymi tynkami, a we fragmentach okładzinami elewacyjnymi. Równomierny rytm okien, balkonów i przeszklonych loggii zapewnia szeroką perspektywę i jasne światło w lokalach mieszkalnych.

Większość posiada balkon, taras lub loggię, wydzielone balustradami pełnymi lub szklanymi. Miejsca parkingowe dla lokali mieszkalnych zapewniono w dwupoziomowym garażu podziemnym (364 miejsca) oraz na ogrodzonym terenie (89 miejsc). Dostęp do nich jest strzeżony bramą garażową sterowaną zdalnie z budynku lub na pilota.

Parking na dziedzińcu

Część parkingową w przestrzeni dziedzińca oddzielono barierami. Wszystkie części wspólne budynku oraz dziedziniec zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Lokale mieszkalne na poszczególnych kondygnacjach dostępne są poprzez klatki schodowe z windą, skomunikowane bezpośrednio z poziomem garażu podziemnego oraz strefą wejściową w poziomie parteru. Wykończenie wind wykonane jest ze stali nierdzewnej z lustrami, pochwytami i podłogą z płytek gresowych. Wszystkie kondygnacje są zamknięte drzwiami pożarowymi drewnianymi w okleinie naturalnej z naświetlem bocznym.

W przestrzeniach ogólnodostępnych zlokalizowano skrzynki na listy oraz tablice informacyjne. Część lokali ma dostęp do indywidualnych komórek lokatorskich w poziomie garażu i na piętrach mieszkalnych.

W budynkach na poziomie parteru zlokalizowano funkcje handlowo-usługowe. Zaprojektowano osiem lokali o metrażach od 61 mkw. do ponad 200 mkw. Na życzenie klienta lokale mogą być również połączone w większe. Idealnie nadają się na sklepy spożywcze, przedszkola, czy żłobki, jak również na wszelkiego rodzaju działalność usługową taką jak: bank, salon kosmetyczny czy gabinet stomatologiczny.

Wszystkie powierzchnie posiadają wejście bezpośrednio z poziomu parteru i są mocno doświetlone dużymi szklanymi witrynami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych