Bulwary Książęce. Nowa koncepcja mieszkaniowo-usługowa

We Wrocławiu, pomiędzy dwoma ramionami Odry oraz w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, powstaje unikatowy kompleks typu mixed-use. Bulwary Książęce, to najnowsza inwestycja BPI Polska, która składać się będzie z części mieszkaniowej oraz towarzyszącej jej części usługowej.

Autor: HouseMarket.pl 12 grudnia 2016 11:44

Tę drugą stworzy pieszy pasaż handlowy realizowany według nowej koncepcji convenience street mall.

Bulwary Książęce reprezentują nowatorskie podejście do tworzenia w miastach stref handlowo – usługowych budowanych w harmonii z otoczeniem, uwzględniając zarówno budynki mieszkalne jak i przestrzeń publiczną, które  przyciągają klientów swą kameralną zabudową i dogodnym dostępem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przestrzeń dla spotkań towarzyskich

- Convenience street mall stanowią przeciwwagę dla zamkniętych, monolitycznych brył galerii handlowych. To miejsca zaprojektowane z myślą nie tylko o codziennych zakupach, ale także sprzyjające spotkaniom towarzyskim w otwartej przestrzeni publicznej – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu.

Pieszy pasaż, zwany również ulicą handlową, który powstanie w ramach inwestycji Bulwary Książęce, został zainspirowany francuskimi obiektami typu mixed-use, w tym pasażem Les Passage de l'Hôtel de Ville w miejscowości Boulogne Billancourt należącej do aglomeracji paryskiej. Na uwagę zasługuje charakterystycznie zakrzywiony kształt ulicy, który zapewni bardzo dobrą widoczność witryn wszystkich lokali usługowych o łącznej powierzchni najmu ok. 4500 mkw. GLA.

- Znajdzie się tam miejsce na sklep spożywczy, placówki usługowe, kwiaciarnię, butiki, kawiarnie i restauracje, o których atrakcyjności zadecyduje niezwykle malownicze położenie pomiędzy dwoma ramionami Odry, prestiżowe sąsiedztwo Starego Miasta i bardzo mocna strefa oddziaływania o zasięgu blisko 200 tysięcy osób – mówi Maciej Golis.

Zieleń i szerokie aleje

Projekt zagospodarowania pasażu uwzględnia zieleń, szerokie aleje wewnętrzne sprzyjające stawianiu letnich ogródków przy lokalach gastronomicznych oraz powstanie nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej wokół inwestycji.

Z myślą o najemcach i przyszłych klientach przewidziano także profesjonalne zaplecze do obsługi ulicy handlowej, w tym podziemny parking (niezależny od parkingu w części mieszkaniowej), strefę dostaw, biura dla ochrony i zarządcy, a nawet specjalny lokal na odpady organiczne dla restauracji.

Warto podkreślić,  że starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji, tworząc z jednej strony nową atrakcyjną przestrzeń publiczną we Wrocławiu, a z drugiej zapewniając prywatność , ciszę i bezpieczeństwo mieszkańcom Bulwarów Książęcych.

Za komercjalizację ulicy handlowej odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. W części mieszkalnej powstanie w sumie ok. 370 lokali, w tym mieszkania o podwyższonym standardzie i apartamenty. Budowa kompleksu ruszyła pod koniec sierpnia i będzie realizowana w dwóch etapach. Termin zakończenia I etapu planowany jest na czerwiec 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych