Bulwary Książęce osiągnęły stan zero

Budowa Bulwarów Książęcych we Wrocławiu, które w unikatowy sposób połączą funkcję mieszkalną z handlowo-usługową osiągnęła stan zero. Gotowe są dwie kondygnacje podziemne z płytą fundamentową, wykonane w nowoczesnej technologii tzw. białej wanny.

Autor: HouseMarket.pl 28 marca 2017 13:08

Specyfika lokalizacji inwestycji pomiędzy dwoma ramionami Odry pozwala wykorzystać bogate know how międzynarodowej grupy CFE, do której należy deweloper - BPi Polska. Przebudowa i pogłębianie rzek oraz inżynieria morska to jedne z czołowych specjalizacji grupy, która odpowiadała m.in. za modernizację Kanału Sueskiego.

Technologia białej wanny

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowoczesny kompleks Bulwary Książęce powstaje przy ul. Księcia Witolda we Wrocławiu pomiędzy dwoma ramionami Odry. Ze względu na specyfikę lokalizacji wykop pod kondygnacje podziemne inwestycji został zabezpieczony przed wodą przez zastosowanie palisady żelbetowej z pali CFA (ang. Continous Flight Auger Piles).

Kolejne ważne zabezpieczenie stanowi płyta fundamentowa oraz ściany kondygnacji podziemnych wykonane w nowoczesnej technologii tzw. białej wanny wykorzystującej beton monolityczny nieprzepuszczający wody. Dodatkowo, w celu wzmocnienia podłoża, konstrukcja fundamentów na całej powierzchni została posadowiona na palach żelbetowych CFA oraz na kolumnach betonowych wykonanych w technologii DSM (ang. Deep Soil Mixing).

Realizacja projektu nad samym brzegiem rzeki może wydawać się dużym wyzwaniem dla dewelopera, ale tak nie jest w przypadku BPi Polska: – Należymy do belgijskiej grupy CFE, która działa m.in. w obszarze związanym z przebudową i pogłębianiem rzek oraz inżynierią morską. Ten temat to nasza specjalność, modernizowaliśmy m.in. Kanał Sueski. – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPi Polska.

Funkcja mieszkalna z handlowo-usługową

Bulwary Książęce to inwestycja, która jest obecnie położoną najbliżej Starego Miasta we Wrocławiu. Kompleks w unikatowy sposób połączy funkcję mieszkalną z handlowo-usługową.

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 175 mieszkań o powierzchni od 27 do 128 mkw. usytuowanych na siedmiu kondygnacjach. Znajdą się wśród nich dwa typy lokali - mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców będzie wewnętrzne patio z zielenią i strefą zabaw dla dzieci, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe zlokalizowane na dwóch kondygnacjach podziemnych.

Poniżej zabudowy mieszkalnej powstanie piesza ulica handlowa realizowana według konwencji convenience street mall ze sklepami, restauracjami, i kawiarniami. Projekt pasażu uwzględnia małą architekturę z ławkami i zielenią w donicach, szerokie aleje wewnętrzne zadaszone w strefie lokali usługowych, przebudowę chodnika z wydzielonym miejscem  pod ogródki przy lokalach gastronomicznych oraz stworzenie nowego placu miejskiego , od strony Mostu Pomorskiego. BPI Polska prowadzi również rozmowy z miastem w sprawie rozbudowy infrastruktury drogowej wokół inwestycji.

Starannie przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji, tworząc z jednej strony nową atrakcyjną przestrzeń publiczną we Wrocławiu, a z drugiej zapewniając prywatność i bezpieczeństwo mieszkańcom Bulwarów Książęcych.

Aktualnie sprzedano już 50 proc. mieszkań w pierwszym etapie inwestycji, którego zakończenie planowane jest na połowę 2018 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych