Bulwary Książęce wkrótce w budowie. Jest generalny wykonawca

BPI Polska wybrało CFE Polska na generalnego wykonawcę Bulwarów Książęcych we Wrocławiu. Dolnośląska inwestycja jest już czwartym projektem, przy którym belgijski deweloper zdecydował się na współpracę z siostrzaną spółką.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2016 11:27

Bulwary Książęce powstaną przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego na Kępie Mieszczańskiej. Inwestycja zakłada realizację nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z 352 apartamentami oraz mieszkaniami o podwyższonym standardzie, a także ogólnodostępną promenadą handlową i nowym miejskim placem.

– Począwszy od pierwszej inwestycji w Gdańsku, przy współpracy z CFE realizujemy kolejne projekty w Polsce. Ich wyróżnikiem jest jakość i dbałość o najmniejsze szczegóły, w kwestii których nie uznajemy żadnych kompromisów. Powiązania grupowe pozwalają nam na znacznie większą kontrolę każdego elementu wykonawstwa całej inwestycji i w efekcie zachowanie najwyższego standardu mieszkań, które następnie oddajemy do użytku naszym klientom – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bulwary Książęce zostaną zrealizowane w dwóch etapach, w ramach pierwszego powstanie 175 lokali mieszkalnych. Będą to mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty prestige o wysokości 2,82 m.

Budynek został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowego położenia projektu u zbiegu dwóch ramion Odry, w reprezentacyjnym sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych.

Poza dużymi, drewnianymi oknami każdy lokal będzie posiadał przestronny taras lub wygodny, duży balkon, a w przypadku mieszkań położonych na pierwszej kondygnacji ogród. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się również zielone patio ze starannie zaprojektowaną roślinnością oraz strefą zabaw dla dzieci.

Poniżej zabudowy mieszkalnej, na poziomie parteru, znajdzie się z kolei lokale handlowe zaprojektowane w formie ogólnodostępnej promenady handlowej z kawiarniami, restauracjami i sklepikami, którą zwieńczy nowy plac miejski – położony od strony mostu Pomorskiego.

Drugi etap inwestycji przewiduje powstanie kolejnych 177 mieszkań. Uruchomienie sprzedaży pierwszego etapu inwestycji ruszy już jesienią br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych