Bydgoski TBS buduje nowy blok

Rozpoczęła się budowa nowego bloku BTBS w Fordonie. Powstaje on przy ul. Wyzwolenia na osiedlu Tatrzańskim. Prace budowlane zakończą się latem 2018 roku.

Autor: HouseMarket.pl 23 marca 2017 14:33

Jak informuje bydgoski ratusz, nowy budynek będzie liczył cztery kondygnacje. Powstaje on na planie litery L, na niezagospodarowanej działce pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Zaruskiego. Zostanie podpiwniczony. W sumie zaprojektowano w nim 44 mieszkania o powierzchni od 38 do 74 mkw.

W budynku nie przewidziano instalacji gazowej – w kuchniach będą kuchenki elektryczne. Wentylacja grawitacyjna mieszkań została zastąpiona nowocześniejszym rozwiązaniem wspomaganym mechanicznie tzw. wentylacją hybrydową. Mieszkania zostaną wyposażone we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne oraz w pełnym zakresie wykończone pod klucz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koszt inwestycji to 5,3 mln zł. – Mieszkania czynszowe cieszą się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego tworzymy warunki do rozpoczynania kolejnych inwestycji w ramach budownictwa społecznego. W budżecie na 2017 rok na wsparcie spółki BTBS zarezerwowaliśmy 1,1 mln złotych. Pozwoli to między innymi przygotować projekty kolejnych budynków w rejonie ul. Młyńskiej i Swarzewskiej - mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się ponad 3200 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych