Bydgoszcz: Dębowa Ostoja na finiszuHouseMarket.pl - 02 lutego 2016 15:14


Coraz bliżej do zakończenia jednej z największych inwestycji mieszkaniowych na Czyżkówku. Pomiędzy ulicą Filtrową i lasem kończy się budowa ostatniego, trzeciego budynku miniosiedla Dębowa Ostoja. Jesienią gotowy ma być ostatni segment.

Osiedla Dębowa Ostoja powstaje etapami. Gotowe są już dwa budynki A i B. Firma Red Co wznosi teraz największy budynek podzielony na trzy części. W pierwszej toczą się prace wykończeniowe, a przy drugim segmencie wkrótce zaczną się prace nad elewacją.

Z kolei w trzeciej części prace konstrukcyjne prowadzone są na poziomie pierwszego piętra. Cały budynek liczyć ma 115 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Inwestycja zakończy się w trzecim kwartale tego roku.

Na całym osiedlu łącznie funkcjonować ma 225 mieszkań. Wiele lokali wyposażonych jest w przestronne balkony, zaś apartamenty na ostatnich kondygnacjach mają duże tarasy. Każdy z budynków posiada windy i podziemny garaż.

Jak informuje bydgoski magistrat, ta część Czyżkówka będzie lepiej skomunikowana z centrum. W tym roku planowane jest rozpoczęcie rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Wcześniej do obsługi Czyżkówka skierowano też dodatkowe linie autobusowe nr 61 (w kierunku Kapuścisk) oraz 83 ( w kierunku Fordonu).