Bydgoszcz. Obok biurowców powstaną mieszkania

Okolice ronda Fordońskiego stają się atrakcyjne dla deweloperów. Dużą inwestycję mieszkaniową w przyszłym roku zamierza rozpocząć spółka JHM Development. Obecnie na sąsiedniej działce, bliżej ronda Grunwaldzkiego powstaje nowoczesny kompleks biurowy Arkada Business Center.

Autor: HouseMarket.pl 27 stycznia 2017 15:25

Spółka JHM Development sfinalizowała zakup działki o łącznej powierzchni 0,7958 ha zlokalizowanej w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej  i Żabiej. Powstanie tam nowoczesny kompleks mieszkaniowy liczący ok. 300 mieszkań. W projekcie zaplanowano również miejsce na punkty usługowe. Wartość umowy wynosi 6.765.000 zł.

- Lokalizację działki oceniamy jako bardzo atrakcyjną. Bliskość: szkół, uczelni wyższych, biurowców, punktów usługowych oraz sklepów to największe atuty tej inwestycji - mówi prezes JHM Development Regina Biskupska. - Dodatkowo działka położona jest blisko głównych węzłów komunikacyjnych. Po dokładnej analizie bydgoskiego rynku nieruchomości jesteśmy przekonani, że będzie to jeden z naszych najlepszych projektów. Oceniamy, że  aglomeracja bydgoska licząca ok. 600 tys. ludności, to ogromny potencjał. Tak szybko rozwijające się miasto potrzebuje nowoczesnych obiektów mieszkalnych - dodaje Regina Biskupska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Planowana inwestycja będzie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania w Bydgoszczy. Prace projektowe już trwają. Spółka szacuje, że budowa ruszy w przyszłym roku i potrwa nie dłużej niż dwa lata.

Inwestycja w Bydgoszczy będzie już kolejnym projektem w dużej aglomeracji miejskiej. Pierwszego tak dużego przedsięwzięcia spółka podjęła się w Katowicach, gdzie obecnie finalizuje budowę osiedla Twoja Dolina mieszczącego się przy Dolinie Trzech Stawów.

- Doświadczenie zdobyte na rynku katowickim z całą pewnością będzie pomocne w wejściu na rynek kolejnej dużej aglomeracji miejskiej - mówi prezes Biskupska.

Developer działa w województwach: łódzkim, mazowieckim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim. Zgodnie z nowo przyjętą strategią firmy, deweloper będzie rozszerzał swoją działalność o inwestycje w kolejnych większych miastach.  Obecnie poszukuje działek m. in. w Trójmieście i Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych