Bydgoszcz sprzedaje teren po Torbydzie

Atrakcyjnie położone działki po dawnym Torbydzie zostały wystawione na sprzedaż. Na miejscu dawnej hali będzie mógł powstać obiekt sportowy, handlowy lub zabudowa mieszkaniowa.

Autor: HouseMarket.pl 11 października 2016 14:02

Ogłoszony przetarg dotyczy terenu położonego przy ulicach Chopina, Ogińskiego i Moniuszki o łącznej powierzchni 1,4959 ha, a cena wywoławcza za całość wynosi 10 mln zł netto.

Jak informuje bydgoski magistrat, żeby kupić od miasta tereny po Torbydzie, nabywca musi zobowiązać się do spełnienia trzech ważnych wymagań. Po pierwsze rozpocząć inwestycję najpóźniej w dwa lata od dnia zakupu nieruchomości. Kolejnym warunkiem jest termin zakończenia prac budowlanych – inwestor ma na to trzy lata od dnia uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części Śródmieścia, działki przeznaczone są na zabudowę usługową, w tym na obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw., zabudowę wielorodzinną oraz pod  budowę obiektów sportowych i rekreacyjnych. Projekt architektoniczny obiektu musi uzyskać pozytywną opinię Miejskiej Komisji Architektoniczno -Urbanistycznej. Inwestorzy mają dwa miesiące, żeby podjąć decyzje o zakupie atrakcyjnej działki po dawnym Torbydzie - termin przetargu wyznaczono na 12 grudnia 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych