Casa Feliz. Szczęśliwy dom na krakowskim Żabińcu

Budowa dwóch ostatnich etapów osiedla Casa Feliz na krakowskim Żabińcu przebiega zgodnie z harmonogramem. Czwarty tworzą dwa bliźniacze budynki. Znajdą się w nich po 72 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz po dwa lokale usługowe na parterze. Ostatni – piąty na sześciu kondygnacjach zaoferuje 72 mieszkania od 34 do 71 mkw.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2017 10:01

W budynku nr 77 (etap V) w ostatnim okresie prowadzone są intensywne prace murarskie. W jego wnętrzu pojawiły się już pierwsze elementy instalacji sanitarnych, a rozprowadzenie instalacji elektrycznej odbywa się obecnie na piętrze +2.

Prace żelbetowe zostały już niemal w całości zakończone, a ich ostatni etap to wykonanie kilku balkonów od strony dziedzińca w miejscu lokalizacji zdemontowanego żurawia oraz wykonanie rampy zjazdowej. Wszystko przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W czwartym etapie Casa Feliz zakończono w całości kondygnację garażową. Obecnie roboty żelbetowe prowadzone są na pierwszej kondygnacji naziemnej, czyli w obrębie parteru. Trwa też uszczelnianie przeciwwodne styku kondygnacji podziemnej i nadziemnej. Rozpoczęła się również realizacja wjazdu do garażu. Roboty prowadzone są bez opóźnień.

W obrębie budynku 79 (etap IV), robotnicy pracują na kilku frontach jednocześnie. Rozprowadzenie instalacji w mieszkaniach zakończyli już instalatorzy. Wykonywane są tynki i posadzki. Niebawem pojawią się też pierwsze balustrady balkonowe oraz rozpocznie się zagospodarowanie terenu wokół budynku. Trwają również roboty związane z poszyciem dachowym, które mimo niesprzyjających warunków realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Szczęśliwy dom na Żabińcu

Casa Feliz znaczy w języku portugalskim szczęśliwy dom. Właśnie taki szczęśliwy dom buduje na krakowskim Żabińcu grupa portugalskich inwestorów znanych w Krakowie między innymi z realizacji projektu mieszkaniowego Rua Bonita przy ul Ślicznej, a także nowo powstającego na Dębnikach kompleksu biurowego Porto Office.

Dwa pierwsze etapy zostały już oddane do użytku. Zakończenie obecnie realizowanego trzeciego (budynek 79) jest przewidziane na trzeci kwartał 2017 r. Z kolei etap czwarty (budynki 81 i 83) ukończony ma być w pierwszym kwartale 2018 r., a najnowszego – piątego (budynek 77) w czwartym kwartale 2017 r.

Elegancka prostota

Nowoczesny projekt zwraca uwagę elegancką prostotą, połączoną umiejętnie z przyjaznymi dla mieszkańców rozwiązaniami funkcjonalnymi. Trzeci etap to budynek składający się z dwóch części o zróżnicowanej liczbie pięter. Jego prosta, a zarazem nowoczesna bryła, biel elewacji i ciekawie zaprojektowane elementy drewniane, korespondują z budynkami poprzednich etapów.

Ze względu na korzystną ekspozycję pod względem stron świata, wszystkie mieszkania będą bardzo dobrze doświetlone. Także widok z okien będzie zaskakujący, jak na śródmiejską lokalizację – zielona przestrzeń, łąki oraz ogród wokół budynku. Mieszkańcy będą mogli wybrać pomiędzy miejscami parkingowymi w garażu podziemnym, a naziemnym parkingiem zlokalizowanym pod budynkiem. Projekt przewiduje także realizację na terenie drugiego etapu nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców, z bezpiecznym i certyfikowanym sprzętem.

Nowoczesna architektura skandynawska

Wszystkie mieszkania mają dostęp do licznych balkonów i tarasów. Drewniana obudowa balkonów, częściowo ażurowa, nadaje budynkom indywidualnego charakteru, a kontrastując z jasnym tynkiem ścian, budzi skojarzenia z nowoczesną architekturą skandynawską. Dla mieszkań w części parterowej wydzielono prywatne tarasy i zielone ogródki, znajdujące się ponad poziomem ogólnodostępnych ciągów komunikacyjnych.

W ramach trzeciego etapu powstają 74 mieszkania – od kameralnych kawalerek o pow. 24 mkw., aż po przestronne 114 mkw. na najwyższej kondygnacji.

Etap czwarty to dwa bliźniacze budynki. Znajdą się w nich po 72 mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz po dwa lokale usługowe na parterze. Ostatni – piąty na sześciu kondygnacjach zaoferuje 72 mieszkania od 34 do 71 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych