Cavatina buduje w Katowicach mixed-use. Powstanie 670 mieszkań

Global Office Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. To pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Wieże biurowe liczące po 25 pięter i 104 m wysokości, zapewnią dostęp do wysokiej klasy powierzchni do pracy. Budynek mieszkaniowy zaoferuje zaś 670 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Autor: Housemarket.pl 27 października 2021 21:45

  • Global Office Park to nowoczesny kompleks typu mixed-use składający się z części biurowej, usługowej i mieszkaniowej.
  • Dwie wieże, w których znajdować się będą biura to 25-piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw.
  • W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital.
  • Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi czy sklepami.

Aktualnie na terenie kompleksu w najbardziej spektakularnej części inwestycji – budynkach A1 i A2 – rozpoczęto właśnie prace przy wykonaniu korony obu wież.

Deweloper niebawem zdemontuje także zewnętrzne windy towarowe oraz ostatni dźwig wieżowy. Pozwoli to na rozpoczęcie prac przy zamykaniu fasady. Warto również wspomnieć, że na ukończeniu są już niemal wszystkie instalacje wewnętrzne, które zostały wykonane w 90 proc.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 W tym samym czasie rośnie trzeci z wysokich budynków (B), w którym powstaną mieszkania na wynajem. Zakończono już konstrukcję żelbetową na poziomie +2 i +3.

 Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych