Cavatina kupuje teren we Wrocławiu pod budowę kompleksu Quorumhousemarket.pl - 13 sierpnia 2021 16:28


Cavatina Holding zakupiła od Invest City nieruchomości we Wrocławiu. Na terenie powstanie największy projekt mixed-use w mieście - kompleks budynków Quorum.

Zakupione przez Grupę Cavatina działki usytuowane są tuż nad brzegiem Odry przy ul. Sikorskiego we Wrocławiu. Na działkach powstaną dwa budynki wchodzące w kompleks obiektu Quorum – A oraz B, o łącznej powierzchni ok. 69 tys. mkw.

Quorum to obiekt typu mixed-use, który składać się będzie z czterech budynków o różnych funkcjach, między innymi usługowej, biurowej i mieszkaniowej co odpowiada na potrzeby rozwijającego się miasta i ich mieszkańców. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na czwartej kondygnacji - podium całego kompleksu - przewidziana jest powierzchnia przeznaczona na zielone tarasy. Patio znajdować się będzie między wieżami i będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających.

W dolnych partiach obiektu znajdą się podziemne garaże i parkingi. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc dla samochodów. W podstawie Quorum zlokalizowane zostaną też lokale usługowe. Natomiast w jednej z wież znajdzie się 330 apartamentów na wynajem o najwyższym standardzie wykończenia. Wykonawca przewiduje tu kawalerki, mieszkania 2-pokojowe oraz 3-pokojowe, z których rozpościerać się będzie widok na panoramę miasta. Wszystkie lokale będą dostępne za pośrednictwem platformy mieszkaniowej Resi Capital.

Działki na których powstanie inwestycja zakupiono za 95 mln zł netto.