Ceglana Park po raz IV

Develia rozpoczęła przedsprzedaż IV etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. W dwóch budynkach o niskiej zabudowie powstanie w sumie 170 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 25 lutego 2022 11:53

  • Budowa tej fazy projektu rozpocznie się w I kwartale br., a jej ukończenie zaplanowano na I półrocze 2024 roku.
  • Ceglana Park zaprojektował architekt Wojciech Wojciechowski. 
  • Osiedle realizowane jest w myśl idei równowagi z naturą.

Deweloper zadbał o zróżnicowaną ofertę – nabywcy znajdą tu zarówno kompaktowe kawalerki, jak i przestronne, dwupoziomowe apartamenty o powierzchni do 120 m kw. Do większości lokali na najniższych kondygnacjach przypisane są duże ogrody o powierzchni nawet 120 m kw. Z kolei mieszkania na najwyższych piętrach będą dysponować widokowymi tarasami do 68 m kw. Do dyspozycji mieszkańców powstanie również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi.

Ceglana Park, osiedle zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, realizowane jest w myśl idei równowagi z naturą. Blisko połowę obszaru stanowią tereny zielone i rekreacyjne, a do wykończenia budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Na terenie inwestycji zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: DEVELIA WCHODZI W SEKTOR PRS 

- Ceglana Park ze względu na swój zielony projekt i unikalne udogodnienia wyróżnia się na tle realizowanych obecnie inwestycji w skali całego kraju. Troska o środowisko naturalne w połączeniu z komfortem klientów wpisane są w DNA naszej firmy. Cieszymy się, że projekt na Brynowie cieszy się tak dużą popularnością wśród mieszkańców Katowic. Zdecydowana większość lokali w pierwszych trzech etapach została już sprzedana - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia.

Lokalizacja inwestycji w katowickiej dzielnicy Brynów pozwala korzystać z miejskiej infrastruktury, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do pobliskich terenów zielonych. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się Katowicki Park Leśny, a także Park Kościuszki. Miłośnicy sportów i aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo powstającego kompleksu sportowego i obiektów katowickiego AWF. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 2 km i można do niego szybko dojechać dzięki rozbudowanym liniom autobusowym i tramwajowym. W bezpośredniej okolicy nie brakuje również sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Komfort komunikacji z innymi częściami konurbacji śląskiej zapewnia autostrada A4.

Budowa IV etapu osiedla Ceglana Park rozpocznie się jeszcze w tym kwartale i ma potrwać do I półrocza 2024 roku.

Ceny mieszkań zaczynają się od 7999 zł brutto za metr kwadratowy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych