Centrum Wrocławia z wyjątkowym budynkiem PRS

Przy ul. Legnickiej 36 we Wrocławiu powstaje nowy projekt z mieszkaniami na wynajem marki Vantage Rent. Za inwestycję odpowiada spółka Vantage Development, która udostępni 292 lokale klientom w 4 kwartale 2023 roku.

Autor: housemarket.pl 20 lipca 2022 13:02

  • Vantage rent buduje inwestycję PRS w centrum Wrocławia.
  • Za projekt architektoniczny budynku, w którym przewidziano wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, odpowiada pracownia Group-Arch.
  • W inwestycji zastosowano szeroki wachlarz rozwiązań architektonicznych, które sprawią, że budynek będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Wrocławski rynek mieszkań w formule najmu długoterminowego od kilku lat dynamicznie się rozwija. Pierwsze lokale Vantage Rent pojawiły w ofercie w połowie 2021 roku i w ciągu kilku miesięcy zostały wynajęte w 100 proc. Deweloper prowadzi obecnie budowę projektów we Wrocławiu i kilku innych miastach Polski (m.in. Poznaniu czy Łodzi), aby w najbliższych latach stworzyć portfel kilkudziesięciu tysięcy mieszkań na wynajem. Jeszcze w tym roku lokale Vantage Rent w Porcie Popowice i przy ul. Madalińskiego zostaną przekazane najemcom.

Nowy plac Strzegomski

Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na inny projekt spółki, którego budowa rozpoczęła się kilka miesięcy temu przy Legnickiej 36, w sąsiedztwie placu Strzegomskiego. To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy - w październiku 2020 roku oddano do użytku Legnicką 33, gdzie powstały mieszkania na sprzedaż oraz na wynajem Vantage Rent.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po wykonaniu rozbiórki istniejących zabudowań, teren został przekazany generalnemu wykonawcy: firmie Trasko-Invest. Inwestycja wyróżnia się ciekawym projektem architektonicznym - rozrzeźbiona bryła budynku przyjęła formę prostokąta z dwiema wyższymi częściami o wysokości 10 kondygnacji. Na obszarze pomiędzy nimi znajdować się będą zielone tarasy z elementami małej architektury, które stanowić będą idealne miejsce odpoczynku dla najemców Vantage Rent. W budynku poza mieszkaniami na wynajem (z balkonami lub loggiami) powstanie również garaż podziemny (156 miejsc), 10 lokali usługowych oraz 60 miejsc dla jednośladów w rowerowni oraz na terenie inwestycji.

Miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani

Projekt Vantage Development jest wyjątkowy także pod innym względem: w inwestycji zastosowano szeroki wachlarz rozwiązań architektonicznych, które sprawią, że budynek będzie bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Przy opracowaniu zmian w projekcie, deweloper współpracował z Fundacją Integracja, która zrealizowała audyt architektoniczny Legnickiej 36 jeszcze w 2021 roku.  

- Kilka lat temu podjęliśmy decyzję o wejściu naszej firmy na nową, bardziej zrównoważoną drogę rozwoju. Dziś chcemy oferować mieszkania dedykowane różnym grupom społecznym, także tym, które nierzadko borykają się z dostępnością przestrzeni publicznych oraz nie mogą znaleźć lokali, przystosowanych do ich poziomu mobilności. Dzięki współpracy z fundacją lepiej rozumiemy ich potrzeby, a wytyczne otrzymane od organizacji chcemy na stałe włączyć do naszego standardu jakości również dla przyszłych inwestycji - mówi Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu Vantage Development.

Wejścia do klatek zaprojektowano na poziomie gruntu, a dostęp do nich zostanie ułatwiony poprzez naturalne spadki terenu od strony ul. Braniborskiej. W częściach wspólnych domofony (panel z alfabetem Braille’a) oraz włączniki światła zostaną zainstalowane na odpowiedniej, niższej wysokości, aby mogły z nich korzystać osoby z ograniczoną mobilnością. W przedsionkach garażu podziemnego projektanci zapewnili odpowiednio większe pole manewrowe, by osoby poruszające się na wózku mogły z łatwością się przemieszczać i  korzystać z miejsc postojowych także w na poziomie -1.

Ponadto, deweloper przygotowuje w ramach pilotażowego programu 1 mieszkanie w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (zwłaszcza tych poruszających się na wózku). Lokal znajdujący się blisko przedsionka windowego został zaaranżowany w taki sposób, aby ułatwić przyszłemu najemcy poruszanie się oraz swobodne korzystanie z wyposażenia. Zaprojektowano specjalne szafy, a także  zaplanowano podwyższony montaż urządzeń (zmywarka, lodówka, piekarnik). Przewidziano również zastosowanie mobilnych szafek pod blatowych, co pozwoli mieszkańcom dopasować przestrzeń manewrową w aneksie kuchennym.

Mieszkanie wyposażono w bezprogowe wejście na balkon, odpowiednio dużą łazienkę i pomieszczenia z szerokimi drzwiami i przejściami w lokalu. Domofon (z sygnalizacją świetlną dla osób niesłyszących), instalacja przyzywowa w łazience, sypialni oraz przedpokoju, włączniki światła oraz klamki okienne także zostaną zainstalowane na wysokości dostępnej dla najemców poruszających się na wózkach.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych