Chatka hobbita, czyli dom porośnięty ogrodemHouseMarket.pl - 15 grudnia 2015 11:14


Można ją zbudować w trzy dni. Ma wszystkie wygody klasycznego domu i jest przyjazna środowisku.

Chatki oferuje firma Magic Green Homes z Florydy. Jej elementy produkuje fabryka w meksykańskim Cancún. Dostarcza je w kontenerach. Pakunek zawiera elementy konstrukcyjne, drzwi i okna drewniane oraz ocynkowane śruby stalowe.

Producent zachwala je jako rewolucyjną technologię umożliwiającą życie w harmonii z naturą. Twierdzi, że zdają egzamin w każdym klimacie, w tym na pustyni czy w regionach chłodnych. Zaokrąglone kształty chatki i jej niska wysokość sprawiają, że idealnie zlewa się z otaczającym ją terenem

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Konstrukcję tworzą pokryte ziemią łukowe panele prefabrykowane z laminatu. Są wodoodporne, ekologiczne i zapewniają wentylację. Mają specjalne zaczepy ułatwiające połączenie ich ze sobą. Panele stawia się na służących za fundament belkach betonowych.

Trzy osoby bez specjalnych umiejętności budowlanych postawią domek z jedną sypialnią w trzy dni, nie używając do tego ciężkiego sprzętu. Potrzebne są tylko wkręty, kleje epoksydowe i poliuretanowe oraz uszczelniacze. Trzypokojowe montuje się od około pięciu do sześciu dni. Kable elektryczne i rury wodne oraz mechaniczną wentylację można założyć w każdym momencie montażu.

Domki mogą pełnić rolę namiotów na obozie, pokoi hotelowych, biur, przychodni, ośrodków zdrowia, krytych parkingów lub altan. Pokryte są geowłókniną i grubą warstwy gleby. Można w niej sadzić różne rośliny, a nawet uprawiać warzywa. Z czasem ogród, dzięki ukorzenieniu się roślin, staje się dodatkową konstrukcją wzmacniającą dach.