City Link bestsellerem Ronsona

Podobnie jak w pierwszej połowie tego roku, bestsellerem Ronsona w trzecim kwartale br. była inwestycja City Link na warszawskiej Woli, gdzie w ostatnich trzech miesiącach sprzedano 75 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 05 października 2016 10:20

W trzecim kwartale br. Ronson Development sprzedał netto 183 lokale, a narastająco w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku 545 mieszkań. Wyniki te nie obejmują przy tym ponad 50 umów rezerwacyjnych w uruchomionych ostatnio nowych projektach w Warszawie: Nova Królikarnia i Miasto Moje, które przełożą się na sprzedaż w najbliższych tygodniach.

W minionym kwartale Ronson przekazał klientom klucze do 239 lokali (o 32 proc. więcej niż w trzecim kwartale 2015 r.), z czego 102 dotyczyło mieszkań w bardzo rentownym projekcie Moko w Warszawie. W ostatnim kwartale br. deweloper zamierza ustanowić nowy rekord, jeżeli chodzi o liczbę lokali przekazywanych klientom, i łącznie w całym roku wydać klucze do ponad 900 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bestsellerem Ronsona City Link

W trzecim kwartale br. Ronson Development sprzedał netto 183 lokale, czyli więcej niż w drugim kwartale tego roku (156 mieszkań), ale zarazem mniej niż w bardzo dobrym pod względem sprzedaży trzecim kwartale 2015 r., kiedy znalazł nabywców na 248 lokali. Podobnie jak w pierwszej połowie tego roku, bestsellerem Ronsona w trzecim kwartale br. była inwestycja City Link na warszawskiej Woli, gdzie w ostatnich trzech miesiącach sprzedano 75 lokali.

Łącznie w ciągu trzech kwartałów br. Ronson Development sprzedał 545 mieszkań wobec 658 lokali sprzedanych w analogicznym okresie 2015 r., co oznacza spadek o 17 proc. rok do roku.

– Wyniki sprzedaży za trzeci kwartał nie uwzględniają ponad 50 umów rezerwacyjnych w dwóch zupełnie nowych warszawskich inwestycjach, których sprzedaż uruchomiliśmy w ostatnich tygodniach, czyli Nova Królikarnia na Mokotowie i Miasto Moje na Białołęce. Projekty te stanowią mocne uzupełnienie naszej oferty i oczekujemy, że przełożą się na istotną poprawę wyników sprzedaży w czwartym kwartale w porównaniu z drugim i trzecim kwartałem br. Mimo to musimy nieznacznie zrewidować nasze całoroczne plany sprzedażowe. Zakładamy obecnie, że w 2016 r. sprzedamy łącznie około 800 mieszkań, podczas gdy wcześniej planowaliśmy powtórzyć rekordowy wynik z 2015 r., czyli sprzedaż powyżej 900 lokali – powiedział Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Znacznie lepiej prezentują się w tym roku dane dotyczące liczby mieszkań przekazywanych klientom, czego efektem powinna być oczekiwana znacząca poprawa wyników finansowych. W trzecim kwartale br. Ronson Development wydał klientom klucze do 239 lokali. To o 32 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. i zarazem rezultat bliski dotychczasowemu kwartalnemu rekordowi z czwartego kwartału 2015 r., kiedy to klienci dewelopera otrzymali klucze do 245 lokali.

Narastająco od początku roku do końca września Ronson przekazał klientom klucze do 515 mieszkań, w porównaniu z 451 przekazanymi mieszkaniami w ciągu trzech kwartałów 2015r.

 Bardzo rentowny projekt Moko

– Na wyniki w trzecim kwartale br. pracowały przede wszystkim nasze dwie warszawskie inwestycje ukończone w drugim kwartale, czyli bardzo rentowny projekt Moko (102 przekazane lokale w pierwszym etapie) oraz Espresso (42 lokale w drugim etapie). Ponadto rozpoczęliśmy przekazywanie kluczy w drugim etapie osiedla Panoramika w Szczecinie (69 lokali) oraz w pierwszym etapie Kamienicy Jeżyce w Poznaniu (8 lokali) – wskazał Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development.

– Ostatni kwartał tego roku zapowiada się pod tym względem rekordowo. Planujemy bowiem przekazywanie kluczy w drugim etapie projektu Moko, obu etapach Kamienicy Jeżyce oraz w trzecim etapie Espresso. Łącznie powinno to być około 400 lokali. Mimo to trudno będzie zrealizować nasz roczny plan zakładający przekazanie klientom ponad 1000 mieszkań. Spodziewamy się, że może to być łącznie ponad 900 lokali – dodał Tomasz Łapiński, przypominając, że w dotychczas rekordowym 2015 r. Ronson przekazał klientom klucze do blisko 700 lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych