Cleo projektuje zieleń dla Słowiańskiego Wzgórza

Znana z muzycznego hitu „My Słowianie” piosenkarka Cleo, dyplomowana architekt krajobrazu, została zatrudniona do zaprojektowania zieleni wokół osiedla Słowiańskie Wzgórze, które powstaje na Prądniku Czerwonym w Krakowie.

Autor: krakow.wyborcza.pl/HouseMarket.pl 13 lutego 2017 16:48

Realizowane przez Wako przy ul. Kwartowej 16 i 18 na krakowskim Prądniku Czerwonym Słowiańskie Wzgórze to kompleks dwóch budynków trzypiętrowych z garażami podziemnymi. Obecnie w budowie i sprzedaży znajduje się większy obiekt, w kształcie odwróconej litery L. Obok niego stoi budynek w stanie niedokończonym, który realizowany jest zgodnie z pozwoleniem na budowę jako hotel. Obecnie Wako czyni starania o zmianę sposobu użytkowania z hotelu na obiekt mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym.

Budynek większy, w kształcie odwróconej litery L znajduje się w południowo wschodniej części działek osiedla Słowiańskie Wzgórze. Składać się będzie z pięciu kondygnacji, w tym jednej kondygnacji podziemnej, gdzie znajdą się miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne dla całej inwestycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W obiekcie zaplanowano 46 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od ok. 36 mkw. do ok. 87 mkw. z możliwością łączenia sąsiadujących lokali. Dodatkowo na parterze zaplanowano dwa lokale handlowo usługowe z witrynami z wejściem od frontu budynku. Każde z mieszkanie będzie posiadało, balkon, taras lub ogródek.

Oba budynki, po zakończeniu całej inwestycji, stworzą spójne kameralne osiedle z eleganckimi fasadami oraz wykończeniem części wspólnych. Inwestycja została zaprojektowana przez architekta Dariusza Syktę z Grupy 68 Architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych