Cognor buduje Osiedle przy Alei Brzozowej

Osiedle przy Alei Brzozowej składa się z 33 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i realizowane jest w Częstochowie w dwóch etapach.

Autor: HouseMarket.pl 18 sierpnia 2016 16:27

Pierwszy zakończony został w czerwcu 2015 r. Planowany termin wykonania etapu drugiego przypada na trzeci kwartał 2017 r. Zrealizowany pierwszy etap osiedla składa się z 24 domów jednorodzinnych zgrupowanych w pięciu szeregach wzdłuż nowo wytyczonej drogi wewnętrznej (ul. Wielkopolska). Zaprojektowane zostały dwa typy budynków: A o powierzchni użytkowej ok. 163 mkw. (20 budynków) i B z metrażem ok. 245 mkw. (4 budynki – B1, C1, D1, E1).

Wydzielone działki mają powierzchnie od 210 mkw. (dla budynków wewnątrz szeregu) do 744 mkw. (usytuowane skrajnie). Standardowo domy oferowane są w stanie surowym zamkniętym. Domy A3, C2 oraz E3 wykończone zostały do tzw. stanu deweloperskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugi etap osiedla obejmuje budowę dziewięciu domów zgrupowanych w trzech szeregach. Każdy ma charakter wydzielonej, zamkniętej przestrzeni z bramą wjazdową i furtką z domofonem przy ul. Wielkopolskiej.

Zaprojektowano dwa typy budynków: C o powierzchni użytkowej ok. 202 mkw. (6 budynków) z narożnymi działkami o powierzchni od 392 mkw. do 458 mkw. i D z metrażem ok. 185 mkw. (3 budynki) z działkami o powierzchni od 228 mkw. do 244 mkw. Standardowo domy oferowane są w stanie deweloperskim.

Forma budynków jest klasyczna, cechuje ją prostota i umiar. Dwuspadowy dach z wysuniętymi wykuszami o dużych oknach w połączeniu z użytymi materiałami wykończeniowymi i kolorystyką, tworzą spójną, niebanalną całość. Deweloper zapewnia uporządkowanie otoczenia budynków, zagospodarowanie całego terenu łącznie z drogą wewnętrzną i oświetleniem oraz roślinnością. Domy zaprojektowano i wykonano w standardzie budynku energooszczędnego.

Osiedle przy Alei Brzozowej powstaje w bardzo dobrej lokalizacji. Przystanki autobusowe (przy ul. Gen. Okulickiego i Nowobialskiej), sklepy spożywcze, centra handlowe, restauracje usytuowane są w bezpośredniej bliskości inwestycji. Sąsiednia ul. Bialska, nazywana powszechnie Aleją Brzozową wraz z całą okolicą stanowią unikalną w Częstochowie przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu. W dodatku wystarczy tylko 20-minutowy spacer, by znaleźć się w Parku Staszica przy Klasztorze Jasnogórskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych