Colliers intensyfikuje działania w ramach ESG

Colliers powołał Andrzeja Gutowskiego na stanowisko dyrektora działu doradztwa związanego z ESG w Polsce. Rolą Andrzeja będzie lokalna implementacja globalnej strategii firmy w zakresie kwestii środowiskowych, społecznych oraz związanych z ładem korporacyjnym, a także współpraca z liniami biznesowymi i ekspertami wyższych szczebli organizacji we wspieraniu tych działań.

Autor: housemarket.pl 21 lutego 2022 16:21

Przed objęciem nowej funkcji Andrzej Gutowski pełnił obowiązki dyrektora w Dziale Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers w Polsce. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie i koordynacji procesów certyfikacji nieruchomości komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, obejmujące ponad 50 projektów. Jest specjalistą w zakresie systemów LEED, BREEAM, WELL i Fitwel, a także tych skupionych na temacie bezpieczeństwa, jak WELL HSR (Health-Safety Rating) oraz Fitwel VR (Viral Response). Andrzej był również odpowiedzialny za wsparcie strategii zrównoważonego rozwoju i koordynację wdrażania zielonych działań dla klientów Colliers.

CZYTAJ TEŻ: COLLIERS Z USŁUGAMI LIVING SERVICES

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na nowym stanowisku będzie m.in. koordynował lokalne wdrażanie działań w ramach inicjatywy Science Based Targets (SBTi) mającej na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Zadeklarowanym celem Colliers jest osiągnięcie zeroemisyjności do 2030 r. Poza działaniami wewnętrznymi i budowaniem zespołu ekspertów firmy w zakresie ESG do jego obowiązków będzie również należało wspieranie klientów w procesie opracowywania i wdrażania odpowiedzialnych praktyk.

- Dbałość o kwestie środowiskowe, społeczne oraz te związane z szeroko pojętym ładem koroporacyjnym od początku jest wpisana w DNA Colliers, który od lat wspiera klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że w dobie kryzysu klimatycznego ESG staje się globalnym trendem, za którym nie idą puste deklaracje, ale realne działania podejmowane przez firmy i konkretne rozporządzenia organizacji międzynarodowych. Opracowanie globalnej strategii ESG Elevate the Built Environment, powołanie Oany na dyrektora ds. ESG w regionie CEE, a teraz nominacja Andrzeja na stanowisko dyrektora ds. ESG w Polsce to rozwinięcie dotychczasowych działań Colliers w zakresie zrównoważonego biznesu - mówi Monika Rajska-Wolińska, dyrektor genaralna Colliers w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Nowe stanowisko wynika bezpośrednio z długoletniej praktyki Colliers polegającej na opracowywaniu i wdrażaniu zrównoważonych praktyk budowlanych i związanych z zarządzaniem nieruchomściami dla naszych klientów – z tym, że teraz większy nacisk będzie położony na same zrównoważone działania firmy. Choć temat zrównoważonego rozwoju w nieruchomościach poruszany jest od ponad dekady, rok 2021 był pod tym względem przełomowy i rozpoczął silny trend rynkowy na kolejne lata. Cieszę się, że Colliers ma w tym swój udział i będę mógł wspierać firmę oraz naszych klientów we wdrażaniu strategii ESG i przekładaniu celów na konkretne, odpowiedzialne działania - mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. ESG Colliers w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych