Colliers poszerza zakres usług. Będzie zarządzał mieszkaniami na wynajem

W odpowiedzi na potrzeby prężnie rozwijającego się sektora mieszkań na wynajem Colliers zaczął oferować usługę zarządzania i komercjalizacji inwestycji PRS. Pierwszym tego typu projektem w portfolio firmy jest jedna z najnowszych inwestycji Atrium European Real Estate w krakowskiej Krowodrzy.

Autor: housemarket.pl 21 czerwca 2022 15:20

  • Colliers wprowadza nową usługę operacyjną na rynek PRS.
  • Pierwszym projektem w portfolio firmy jest Atrium European Real Estate w krakowskiej Krowodrzy.
  • Atrium European Real Estate to sześciopiętrowy budynek zajmujący blisko 5 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej - składa się z 109 mieszkań na wynajem.

Po uruchomieniu w zeszłym roku linii biznesowej Living Services, która skupia się na projektach z obszaru living (m.in. mieszkań na wynajem, akademików, domów senioralnych, ale także mieszkań na sprzedaż) to kolejny krok firmy w stronę poszerzania zakresu usług dla sektora PRS. Colliers oferuje już m.in. pomoc w dostarczeniu i analizie danych, a także wsparcie transakcyjne w tego typu projektach.

- Rynek najmu instytucjonalnego w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i cieszy się coraz większym zainteresowaniem dużych graczy. Przyspieszył czas komercjalizacji nowych projektów, rosną stawki czynszowe, więc po krótkim okresie stabilizacji spowodowanej wybuchem wojny, spodziewamy się kolejnych transakcji. Jest to o tyle istotne, że rosnące koszty kredytu wykluczyły z rynku zakupów dużą grupę klientów - mówi Michał Witkowski, dyrektor living services w Colliers.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W związku ze wzrostem inwestycji w rynek PRS w Polsce, pojawiło się zapotrzebowanie na nową usługę - komercjalizację mieszkań oraz zarządzanie inwestycjami.

Obecnie w Polsce na wynajem instytucjonalny dostępnych jest ponad 7 tysięcy mieszkań.

Colliers jako jedna z pierwszych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych odpowiedziała na to zapotrzebowanie, dostarczając nową, kompleksową usługę operacyjną.

- Widzimy rosnące zainteresowanie rynkiem PRS w Polsce – inwestycje realizowane na wynajem mogą stanowić jedno z narzędzi radzenia sobie z niewystarczającą podażą mieszkań. W związku z tym zauważyliśmy potrzebę stworzenia „one-stop-solution” dla naszych klientów, którzy doceniają kompleksowe podejście w obszarze living. Zarządzanie projektami PRS i wsparcie w procesie ich komercjalizacji to naturalna odpowiedź na potrzeby rynku. Cieszymy się, że Atrium European Real Estate, które intensywnie rozbudowuje portfel lokali tego typu, obdarzył nas zaufaniem i powierzył naszej opiece jedną ze swoich najnowszych inwestycji. Wierzymy, że bogate doświadczenie i wiedza ekspertów Colliers będą dla naszego klienta dużym wsparciem i podstawą dalszej współpracy - mówi Agnieszka Krzekotowska, senior partner, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Colliers.

Inwestycja Atrium European Real Estate to sześciopiętrowy budynek zajmujący blisko 5 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej – składa się z 109 mieszkań na wynajem, dwupoziomowego garażu podziemnego oraz infrastruktury towarzyszącej, m.in. dużej liczby miejsc do przechowywania rowerów. Obiekt jest częścią kompleksu mieszkaniowego „Nowa 5 Dzielnica” zrealizowanego u zbiegu ulic Wrocławskiej i Racławickiej w krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Do dyspozycji mieszkańców kompleksu są m.in. trzy place zabaw i ogrodzony wybieg dla psów.

Lokalizacja jest niewątpliwym atutem inwestycji - niecałe 5 minut jazdy samochodem dzieli obiekt od II obwodnicy Krakowa.

Pojawienie się pierwszych najemców planowane jest na II połowę czerwca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych