Cordia kupiła nową działkę w Warszawie

Cordia Polska - deweloperskie ramię Grupy Futureal - właśnie sfinalizowała zakup kolejnej działki w Warszawie. - W sytuacji bardzo silnej konkurencji na rynku, bank działek w dobrych lokalizacjach to nasza mocna strona – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia Polska.

Autor: HouseMarket.pl 08 maja 2017 12:16

Działka o powierzchni blisko 8,3 tys. mkw. przy ulicy Rodziewiczówny jest zlokalizowana na Gocławiu (Pradze Południe).

Zgromadzenie zasobów ziemi jest przygotowaniem do ekspansji firmy na polskim rynku. Obecnie Cordia intensywnie rozwija się w dwóch miastach: w Warszawie i Krakowie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pod koniec 2017 roku zakupiliśmy kolejną, trzecią już działkę w Krakowie. Tym razem przy ulicy Lema. Teraz sfinalizowaliśmy zakup drugiej działki w Warszawie. Jesteśmy też na końcowym etapie rozmów w sprawie kilku kolejnych nieruchomości. W sytuacji bardzo silnej konkurencji na rynku, bank działek w dobrych lokalizacjach to nasza mocna strona – mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia Polska. – Ostatnie dwa lata były rekordowe dla branży. Ten rok będzie również stabilny, ale myślę, że konkurencja będzie coraz ostrzejsza. Po pierwsze jest bardzo wiele rozpoczętych inwestycji, które w tym roku będą się zamykały. Po drugie kończą się zasoby ciekawych lokalizacji. I tutaj szansę ma Cordia. Już posiadamy znaczące zasoby ziemi i wciąż powiększamy nasz bank. Rok 2017 oraz kolejne lata będą rekordowe dla naszej firmy. Od 2019 roku planujemy sprzedaż mieszkań na poziomie 1000 rocznie. Jesteśmy dobrze przygotowani do ekspansji. W obecnej sytuacji na rynku nie ma miejsca na spontaniczne działania – podkreśla Melaniuk.

Siła lokalizacji

Projekty Cordii wyróżniają się ciekawymi lokalizacjami. – Filozofia firmy opiera się na budowaniu mieszkań, które dają komfort życia w mieście. Pierwszym kryterium jest lokalizacja. Szukamy działek, które są dobrze skomunikowane. Nie ma nic gorszego niż wielkie kompleksy mieszkaniowe bez dróg dojazdowych. Po drugie otoczenie. Zależy nam, żeby w pobliżu istniała infrastruktura konieczna do życia: sklepy, szkoły, przedszkola, kawiarnie czy centra usługowe. Ważne są też tereny rekreacyjne i miejska zieleń w sąsiedztwie. Te wszystkie zalety posiada zakupiona przez nas działka na Gocławiu – opowiada Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Nieruchomość znajduje się w niedalekim sąsiedztwie CH Promenada, które wciąż rozbudowuje swoją bogatą ofertę. W pobliżu znajdują się również liczne mniejsze centra handlowe i sklepy, różnorodne punkty usługowe, szkoły, przedszkola oraz gabinety lekarskie. Świetne położenie pomiędzy szlakami komunikacyjnymi: Trasą Siekierkowską a ul. Ostrobramską daje możliwość wyboru najszybszej drogi do centrum czy innych dzielnic Warszawy. Trasy wylotowe pozwolą sprawnie wydostać się z miasta. Ta część Gocławia to młoda i szybko rozwijająca się część Pragi.

Działka przy ulicy Rodziewiczówny posiada warunki zabudowy, które przewidują powstanie 18 kondygnacyjnego budynku liczącego około 200 mieszkań. Cordia pracuje nad szczegółowym projektem architektonicznym. Firma planuje, że projekt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a budowa rozpocznie się na początku 2018. Plany zakładają oddanie projektu w 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych