Cordia z przedsprzedażą II etapu projektu Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku

Cordia rozpoczyna przedsprzedaży drugiego etapu projektu Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku. Do realizowanych obecnie 5 budynków dołączą kolejne 4, a w nich 118 mieszkań od 34 do 131 mkw.

Autor: Housemarket.pl 25 maja 2021 11:39

  • W II etapie Villi Jaśkowa Dolina powstanie 118 mieszkań.
  • W sumie, w otulinie Parku Jaśkowej Doliny powstanie ponad 200 mieszkań w 9  budynkach otoczonych zielenią.
  • Za projekt odpowiada MS 15 Architektura, zaś za budowę - Strabag.

W 2019 r. Wrzeszcz był drugą najczęściej wyszukiwaną dzielnicą w serwisie Otodom – zarówno w kategorii mieszkań, jak i domów na sprzedaż. Nic dziwnego, że Villa Jaśkowa Dolina, położona w sąsiedztwie historycznej, willowej zabudowy, blisko lasu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gdańska. Ponad 50 proc. mieszkań realizowanych w ramach pierwszego etapu zostało już sprzedanych. Do aktualizacji przed wysyłką.

 - Na realizację tego projektu wybraliśmy naprawdę wyjątkowe miejsce – działkę, która z jednej strony sąsiaduje z Parkiem Jaśkowej Doliny, a z drugiej z unikalną, historyczną zabudową dawnego Wrzeszcza. Różnorodne ekologiczne rozwiązania, dobry dostęp do infrastruktury, elegancki, ale ciepły design, dopracowane części wspólne, liczne udogodnienia -  to wszystko sprawia, że Villa Jaśkowa Dolina plasuje się na rynku jako projekt o wysokim standardzie, gdzie zakup mieszkania jest nie tylko dobrą lokatą kapitału, ale przede wszystkim świadomym wyborem dobrego, bezpiecznego miejsca do życia - mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle jest położone na ciekawie ukształtowanym, pagórkowatym terenie, z bogatą zielenią wokół. Architekci z pracowni MS 15 Architektura, która odpowiada za projekt, na każdym etapie prac analizowali relacje między budynkami, ukształtowaniem działki a otaczającą przyrodą. Efektem jest kameralna zabudowa wpisana w charakter i topografię miejsca, zrównoważona poprzez nowoprojektowaną zieleń, która stanowi aż 70 proc. powierzchni terenu inwestycji.

Elewacja budynków, pokryta mineralnymi płytkami klinkierowymi w ciepłych kolorach, dobrze prezentuje się w zestawieniu z ciemnoszarymi balkonami i stolarką okienną. Na przyległych terenach rekreacyjnych zaplanowano takie atrakcje, jak: sąsiedzka biblioteka ogrodowa, siłownia plenerowa, a także strefy relaksu z drewnianymi altanami i hamakami.

 - Trójmiasto to bardzo charakterystyczny rynek deweloperski. Najbardziej pożądane są tu lokalizacje znajdujące się blisko morza lub właśnie na styku z lasami. Duży nacisk stawia się na zrównoważony rozwój i ochronę cennych przyrodniczo terenów, co sprawia, że podstawą staje się świadome kreowanie przestrzeni umożliwiającej życie w symbiozie z otoczeniem. Taka właśnie jest Villa Jaśkowa Dolina - uzupełnia  Łukasz Maraszek z pracowni MS 15 Architektura.

Projekt osiedla uwzględnia też liczne rozwiązania ekologiczne takie jak: ogrody deszczowe, poidełka dla ptaków i hotele dla owadów. Na terenie Villi Jaśkowa Dolina zostaną również zainstalowane budki lęgowe.  Powstające w ramach drugiego etapu budynki będą miały, podobnie jak te z pierwszego etapu, po 3-4 piętra. Osiedle powiększy się także o drugi plac zabaw i odrębny teren rekreacyjny. Wszystkie mieszkania na piętrach będą wyposażone w przestronne balkony, a te na parterze w ogródki o powierzchni do 117 mkw.

Do dyspozycji mieszkańców zaplanowano także pomieszczenia na rowery i wózki oraz komórki lokatorskie, a w garażu znajdują się miejsca postojowe, w tym także dedykowane dla samochodów elektrycznych z możliwością ich ładowania.

Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych