Częstochowa. Powstanie blok czynszowy na Wyczerpach

Kosztem 3,5 mln zł przy ulicy Kontkiewicza powstanie nowy czynszowy blok komunalny dla 24 rodzin. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS podpisał umowę na jego budowę. Część środków na inwestycję miejska spółka uzyska w ramach preferencyjnej pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autor: HouseMarket.pl 14 lutego 2017 10:46

Wykonawcą budynku jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa z Dębna oraz Marcom z Tarnowa.

- Niedawno oddaliśmy do użytku kolejny blok komunalny, przygotowujemy się już do budowy następnych. Dobrze, że ZGM skorzysta z instrumentu finansowego, który daje możliwość budowy bloku na zasadach budownictwa społecznego. To oferta dla tych, których nie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku, ale są w stanie finansowo udźwignąć najem mieszkania w bloku czynszowym – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje urząd miejski nowy obiekt stanie przy ulicy Kontkiewicza 4b, pomiędzy budynkiem DPS, a blokami komunalnymi. Trzykondygnacyjny blok będzie posiadał 24 mieszkania – na każdym piętrze po osiem lokali (3 x M2 i 5 x M3 o powierzchni od 36 mkw. do 59 mkw.).

Całość będzie się składała z trzech segmentów – w każdym z nich wydzielono klatkę schodową oraz piwnice z pomieszczeniem gospodarczym i suszarnią. Obok budynku powstanie parking dla 27 samochodów, w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz jezdnia i chodnik z kostki brukowej.

- Warto dodać, że te mieszkania zostaną oddane w standardzie pod klucz, co w przeciwieństwie do stanu deweloperskiego oznacza, że nie trzeba ich dodatkowo wykańczać. Czynsz jest wyższy niż w typowych lokalach komunalnych, ale dużo niższy niż koszt wynajęcia mieszkania na wolnym rynku, dlatego mieszkania w zasobach TBS cieszą się dużą popularnością.– podkreśla prezes ZGM TBS Paweł Konieczny.

Nowy blok ma powstać do końca października przyszłego roku. Kosztująca blisko 3,5 mln zł inwestycja będzie współfinansowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego – to efekt wznowienia możliwości wsparcia budownictwa społecznego, dzięki nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego przyjętej we wrześniu 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych