Czy warto tworzyć wizualizacje 3D inwestycji? Deweloperzy odpowiadają

Nowoczesne technologie, służące prezentacji oferty deweloperów w biurze lub online, nie tylko są w stanie przekonać klientów do zakupu rok, czy dwa przed odbiorem kluczy. Wręcz pozwalają zajrzeć do wnętrz i poznać nowy dom niemal w każdym detalu. Dziś to już standard.

Autor: housemarket.pl 03 grudnia 2021 15:40

Oferty od deweloperów, ich wygląd i charakter oraz sposób prezentacji to ważny element całego rynku mieszkaniowego. Najczęściej premiera sprzedażowa następuje wraz z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Ruszają wtedy kampanie reklamowe, a do potencjalnych klientów trafia szereg materiałów prezentujących dany projekt.

- Dzięki nowoczesnym technologiom, które na stałe weszły do naszej branży, prezentacja mieszkania klientowi jest bardzo komfortowa, zarówno w biurze sprzedaży, jak i sferze online. Filmy, foldery, dopracowane rzuty 3D mieszkań, wizualizacje wnętrz oraz wiele innych elementów przedstawiają najistotniejsze parametry techniczne i oddają charakter inwestycji. Polski Związek Firm Deweloperskich na bieżąco wspiera wszystkie firmy członkowskie merytorycznie, prezentując podczas szkoleń najnowsze narzędzia prosprzedażowe. Rzecz jasna każda z firm sama wdraża różne rozwiązania w tym zakresie, ale chętnie przekazujemy nasze rekomendacje – mówi Joanna Janowicz, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poznać ulubioną lokalizację

Wybierając osiedle, na którym planujemy zamieszkać, zwykle zaczynamy od lokalizacji. Jest to podstawowe kryterium, ponieważ chcemy mieć wszędzie blisko, oszczędzając czas, a także cieszyć się spokojnym miejscem, gdzie możemy wypocząć po całym dniu pracy.

- Prezentując naszą ofertę, korzystamy na naszej stronie z interaktywnych map inwestycji, dzięki czemu przyszły nabywca może zobaczyć projekt i jego otoczenie w szerszej perspektywie. Jednocześnie można zweryfikować, jak blisko są tak ważne punkty, jak placówki edukacyjne sklepy, czy usługi. Osoby zainteresowane już konkretnym mieszkaniem, mogą na stronie internetowej zobaczyć także jego rzut z wszystkimi danymi technicznymi, cenę oraz standard wykonania – wskazuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

- Wchodząc na stronę internetową z naszą ofertą i klikając w zakładkę lokalizacja, klient otwiera panoramiczne zdjęcie 3D, będące jednocześnie mapą inwestycji oraz okolicy. Kilkoma kliknięciami sprawdzamy odległość z Osiedla Przy Jeziorach do Poznania, Suchego Lasu, Złotnik i terenów zielonych. A to wszystko w perspektywie 360 stopni, w pełni interaktywnie. Warto też nadmienić, że aktualnie oferujemy dwa typy domów, z czterema i pięcioma pokojami. Wszystkie różnice pomiędzy nimi można dostrzec, oglądając rzuty aksonometryczne parterów i pięter – opisuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Wybieramy mieszkanie

Kiedy postawimy na konkretne miejsce i inwestycję, wybieramy mieszkanie. Na tym etapie także pojawiają się pytania, natomiast można na nie znaleźć odpowiedź dzięki wsparciu doradców klienta z biura sprzedaży danego dewelopera.

- Klienci pytają o wiele spraw. Na szczęście, wiele wątpliwości i odpowiedzi "udziela" interaktywna wizualizacja budynków. Wchodząc na przykład na naszą stronę projektu Nowe Ogrody klient może najeżdżając kursorem myszki wybrać kondygnację, a następnie zobaczyć jej rzut, wraz z konkretnym mieszkaniem. To spore ułatwienie, dzięki czemu nie trzeba prezentować całego prospektu i planów architektonicznych. W przypadku inwestycji Nautic Park stworzyliśmy interaktywną makietę 3D dostępną w biurze sprzedaży. Dzięki niej klient może sprawdzić nie tylko jaki będzie mieć widok na Bałtyk ze swojego apartamentów ale również jak prezentuje się najbliższa okolica - wyjaśnia Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Development.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych