Czym deweloperzy kuszą klientów?

Deweloperzy coraz częściej wykorzystują design w walce o klienta. Budują osiedla z wartością dodaną: ogrodem japońskim, szklarnią na balkonie lub z architekturą nawiązującą do kina czy muzyki.

Autor: HouseMarket.pl 28 stycznia 2016 10:53

Życie ma swój rytm – tak brzmi hasło firmowe gdańskiego osiedla dla miłośników muzyki Audiopolis. Ekolan postawił na architekturę pełną muzycznych odniesień. Każdy z czterech budynków – Blues, Rock, Jazz i Soul – ma wystrój wnętrza związany z muzyką.

Na przykład ściany zdobią elementy przypominające płyty winylowe. W panoramicznej windzie gra muzyka. Korytarze są jasne i przestronne. Przy okazji cieszy widok na jezioro, a w strefie rekreacji można korzystać z boiska i toru do gry w boules. Wszystkie mieszkania zostały już kupione.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Talosi – skandynawska wygoda

Kolejne gdańskie osiedle Ekolanu, tym razem w skandynawskim stylu. Jego lekką formę architektoniczną podkreślają białe elewacje i grafitowe dachy oraz zielone otoczenie i spacerowe alejki.

W obu pięciopiętrowych budynkach zaprojektowano jasne, szerokie klatki schodowe i panoramiczne cichobieżne windy. Jak przekonuje deweloper, skandynawski styl oznacza coś więcej niż jasne meble, białe deski na podłodze i świece na stole. To sposób na życie, czas dla rodziny, wygoda i estetyczna przyjemność, którą daje dobry design.

Na osiedlu zaprojektowano edukacyjną strefę zabaw Kids Club, znajdującą się w budynku i dostępną tylko dla mieszkańców. Zaaranżowano również strefę piknikową. Pierwsi mieszkańcy będą mogli się wprowadzić do Talosi w drugim kwartale 2016 r.

Pionier – mieszkanie w kinie

Na inwestycję firmy Instrem składają się dwa budynki mieszkalne przy ul. Jedności Narodowej 71a we Wrocławiu. W tym miejscu stoi budynek starego kina o tej samej nazwie. Kino Pionier było trzecim kinem we Wrocławiu otwartym po zakończeniu II wojny światowej.

Powstające w tym miejscu kamienice mają przypominać wrocławianom o historii miasta nie tylko nazwą, ale również wyglądem. W elewacji frontowej znajdą się elementy ozdobne przypominające taśmę filmową. Układ budynków również ma nawiązywać do dawnego kina. Budynek frontowy stanie się odpowiednikiem holu wejściowego i kas, a oficyna – sali kinowej.

Nieruchomość stoi w okolicy Starego Miasta, blisko zabytkowego Ostrowa Tumskiego. Mieszkania zostały już sprzedane.

Sakura – spacer po japońskim ogrodzie

Wyjątkowym atutem inwestycji Ronsona jest wielki ogród japoński – jedyne takie miejsce w Warszawie. Ma ponad cztery tysiące metrów kwadratowych, czyli nasadzenia zajmują powierzchnię 15 kortów tenisowych. Centralnym obiektem ogrodu jest drewniana altana. Resztę terenu wypełniają pagórkowate grządki z roślinami. Symbolizują one wyspy archipelagu Japonii. Zwracają uwagę kamienne elementy, okrągłe krzewy i rododendrony oraz akcenty wodne.

Na osiedlu jest przedszkole Wszystkie Skarby Mamy. Osiedle Sakura to także cztery ukończone budynki, do których mieszkańcy mogą wprowadzić się od razu.

Evergreen365 – ogród na balkonie

Pierwszą kondygnację inwestycji firmy Masterm pokrywa całoroczny trawnik. Wiele mieszkań wyposażono w balkonowe szklarnie. Projektanci pracowni Insomia zaplanowali Evergreen365 jako inwestycję nie tylko spójną i funkcjonalną, lecz także wyróżniająca się wizualnie na tle innych realizacji w Poznaniu.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych