Dawna bursa w Łodzi zacznie tętnić życiem

Łódź wyremontowała obiekt po dawnej bursie przy ul. Rogozińskiego 15. Powstało w nim 101 nowych mieszkań komunalnych i socjalnych. W maju przeprowadzą się tam łodzianie się z budynków przeznaczonych do rewitalizacji oraz posiadający decyzje na lokale socjalne.

Autor: HouseMarket.pl 23 marca 2017 14:50

Mieszkania mają od 18 do 35 mkw. powierzchni. Ich układ wygląda następująco: 16 lokali o powierzchni do 20 mkw., 51 lokali od 21 do 30 mkw. i 34 lokale powyżej 30 mkw. Mieszkania są jednopokojowe i dwupokojowe. Każde posiada w pełni wyposażoną łazienkę z kabiną prysznicową. W aneksach kuchennych zainstalowano kuchenki oraz szafki ze zlewozmywakami.

Jak informuje łódzki magistrat pierwsi lokatorzy będą się wprowadzać za około miesiąc. Budynek przez pięć lat stał pusty. Miasto poddało go kompleksowej modernizacji. W piwnicy jest 76 komórek oraz pralnia z suszarnią. Dla lokatorów przygotowane zostały również miejsca parkingowe obok budynku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przebudowa kosztowała 7,9 mln zł – w tym 2,6 mln zł to dofinansowanie z BGK. Czynsze w bloku przy ul. Rogozińskiego 15 wyniosą: w lokalach socjalnych: 1,75 zł za mkw., w lokalach komunalnych – 6,33 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych