Dekpol buduje w Malborku kompleks hotelowo-konferencyjny

Dekpol uczestniczy w budowie kompleksu hotelowo-konferencyjnego w Malborku. Stawia też kompleks Nowa Motława na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Powstanie tam Aparthotel Number One oferujący apartamenty sprzedawane w systemie condo.

Autor: HouseMarket.pl 31 sierpnia 2016 14:53

Inwestorem kompleksu a Malborku jest firma Prino-Plast. W ramach wykonywania usług budowlanych Dekpol odpowiada za budowę hotelu w zakresie konstrukcji i kompletnego pokrycia dachowego (stan surowy otwarty) oraz przebudowę i adaptację budynku dawnej przepompowni w Malborku przy ul. Parkowej 2. Zakończenie prac planowane jest w marcu 2017 roku.

Nowo projektowany czterogwiazdkowy hotel wg kryteriów www.hotelstars.org jest wielokondygnacyjny, znajdzie się tam w pierwszej fazie budowlanej łącznie blisko 70 pokoi, w tym jeden apartament. Docelowo planuje się zwiększenie liczby pokoi o kolejne 24. Budynek dawnej przepompowni ma zostać zaadaptowany na ogólnodostępny pub oraz winiarnię. Znajdzie się tam również spa z jacuzzi oraz zespół saun i gabinetów do masażu. Hotel usytuowany jest przy Parku Miejskim oraz bardzo blisko rzeki Nogat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dekpol ma bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych. Jako generalny wykonawca realizował takie obiekty, jak: Hotel Almond w Gdańsku, Hotel Nad Wisłą koło Tczewa, Hotel Aubrecht w Pokrzywnicy, Hotel Mercure Sepia w Bydgoszczy oraz Hotel Plaza w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych