Develia poszerza ofertę IV etapu inwestycji Ceglana Park

IV etap osiedla Ceglana Park, które Develia realizuje w Katowicach, powiększy się w o kolejny budynek. Powstanie w nim 28 mieszkań

Autor: housemarket.pl 17 maja 2022 12:16

  • Develia rozpoczyna budowę kolejnego etapu Ceglana Park w Katowicach.
  • Powstanie 28 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od 2-pokojowych po przestronne, dwupoziomowe lokale o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.
  • Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym kwartale – ukończenie całości tej fazy inwestycji zaplanowano na I półrocze 2024 roku.
  • Ceny mieszkań zaczynają się od 8199 zł brutto za metr kwadratowy.

Nowa pula uzupełnia ofertę dwóch pierwszych budynków IV etapu, w których powstanie w sumie 170 lokali. Wszystkie trzy stanowią spójną, architektoniczną całość. Do mieszkań znajdujących się na najniższych kondygnacjach przypisane są ogródki, a do tych zlokalizowanych na wyższych piętrach – balkony lub przestronne tarasy. Do dyspozycji mieszkańców powstanie również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi.

- Ceglana Park jest jednym z flagowych projektów Develii. W tej inwestycji kładziemy silny akcent na ekologię oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych – stanowią one blisko połowę jej obszaru. Nabywcy doceniają również znakomitą lokalizację na Brynowie. Dzięki temu już od rozpoczęcia sprzedaży I etapu osiedle cieszyło się dużym, niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców konurbacji śląskiej. Jestem przekonany, że w ich gusta wpiszą się również kolejne fazy, które planujemy w przyszłości - komentuje Andrzej Oślizło, prezes Develia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: DEVELIA WCHODZI NA RYNEK PRS 

Osiedle, zaprojektowane przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego, realizowane jest w myśl idei równowagi z naturą. Do wykończenia budynków używane są ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną oś komunikacyjną utworzy szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli korzystać także z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Na terenie inwestycji zadbano również o ograniczenie ruchu kołowego.

Lokalizacja inwestycji w katowickiej dzielnicy Brynów pozwala korzystać z miejskiej infrastruktury, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp do pobliskich terenów zielonych. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się Katowicki Park Leśny, a także Park Kościuszki. Miłośnicy sportów i aktywnego trybu życia docenią sąsiedztwo powstającego kompleksu sportowego i obiektów katowickiego AWF. Centrum miasta oddalone jest zaledwie o 2 km i można do niego szybko dojechać dzięki licznym liniom autobusowym i tramwajowym. W bezpośredniej okolicy nie brakuje również sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Komfort komunikacji z innymi częściami konurbacji śląskiej zapewnia autostrada A4.

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych