Develia rozpoczęła budowę I etapu Alei Praskich w Warszawie

Wystartowała realizacja I etapu Alei Praskich, nowego osiedla realizowanego przez Develię na warszawskiej Pradze Południe. Powstanie ponad 130 mieszkań.

Autor: Housemarket.pl 04 listopada 2021 09:48

  • Generalny wykonawca, firma TechBau, rozpoczęła już prace budowlane związane z podziemnymi kondygnacjami inwestycji.
  • I etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w II kwartale 2024 roku.
  • Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT.
  • Ceny zaczynają się już od 10 200 zł za metr kwadratowy.

– Uważnie obserwujemy rynkowe trendy i zmieniające się preferencje nabywców. Zdajemy sobie sprawę, że troska o środowisko naturalne oraz dostępność terenów zielonych stają się coraz ważniejszymi kryteriami branymi pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Dlatego też podczas prac projektowych nad Alejami Praskimi położyliśmy szczególny nacisk na otoczenie inwestycji oraz rozwiązania ograniczające wpływ osiedla na ekosystem. Już pierwsze tygodnie sprzedaży pokazały, że była to trafna decyzja: w ciągu zaledwie dwóch miesięcy przedsprzedaży blisko 40 proc. mieszkań z całej puli I etapu znalazło swoich nabywców – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

W I etapie osiedla Aleje Praskie przy ul. Podskarbińskiej na praskim Kamionku zaplanowano 2 budynki obejmujące 132 lokale. Deweloper zapewnia szeroki wybór mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w podziemnych halach garażowych będzie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. Całość I etapu będzie certyfikowana w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia zaświadcza, że obiekt jest przyjazny dla środowiska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Aleje Praskie na tle innych inwestycji realizowanych obecnie w Warszawie będą wyróżniać się dużą dbałością o komfort mieszkańców i dostępem do terenów zielonych. W centrum osiedla znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury - deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.

Mocną stroną Alei Praskich jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji działają kawiarnie, restauracje, sklepy oraz szkoły i przedszkola. W ciągu kilkunastominutowego spaceru dojdziemy stąd do jednego z największych oraz najpiękniejszych warszawskich parków – Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Paderewskiego. Sąsiedztwo ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska).

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych