Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich w Warszawie

Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu Alei Praskich - inwestycji, realizowanej na warszawskiej Pradze Południe. W ofercie znalazły się 182 lokale mieszkalne i usługowe.

Autor: housemarket.pl 19 stycznia 2022 16:23

  • Startuje sprzedaż mieszkań w ramach II etapu osiedla Aleje Praskie. 
  • W ramach drugiej fazy projektu przy ul. Podskarbińskiej powstaną dwa czteropiętrowe budynki połączone wspólną, podziemną halą garażową.
  • Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty br.
  • Generalnym wykonawcą jest firma Kalter.

Deweloper zapewnia wybór mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach – od kawalerek po przestronne, 5-pokojowe lokale rodzinne. Do wszystkich przypisane będą balkony, duże, zielone tarasy lub ogródki. Na miejscach parkingowych w halach garażowych zapewniona zostanie możliwość montażu ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

- Aleje Praskie łączą w sobie zalety dobrej lokalizacji, rozbudowanej infrastruktury lokalnej oraz rozległych obszarów zielonych na terenie inwestycji. W ciągu zaledwie czterech miesięcy znaleźliśmy nabywców na 70 procent mieszkań wchodzących w skład I fazy - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: DEVELIA WCHODZI NA RYNEK PRS

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, także ten będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM - otrzymanie takiego wyróżnienia to potwierdzenie, że obiekt jest przyjazny dla środowiska. Inwestycja realizowana jest z dużą dbałością o komfort mieszkańców i zapewnia dostęp do terenów zielonych. W centrum Alei Praskich znajdzie się przestronny dziedziniec z placem zabaw, siłownią plenerową i tężnią solankową. Rozległe przestrzenie pomiędzy poszczególnymi budynkami zostaną obsadzone drzewami, łąkami kwietnymi i roślinnością o podwyższonej produkcji tlenu. Develia kładzie również nacisk na atrakcyjne wykorzystanie elementów małej architektury - deptaki na terenie inwestycji uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone dyskretnym, ledowym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki.

Jedną z największych zalet projektu jest rozwinięta infrastruktura usługowa, edukacyjna i komunikacyjna. W bezpośrednim sąsiedztwie działają kawiarnie, restauracje, sklepy, placówki ochrony zdrowia oraz szkoły i przedszkola. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się jeden z najpiękniejszych warszawskich parków – Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych, takich jak ul. Grochowska, ul. Targowa, al. Waszyngtona czy al. Stanów Zjednoczonych, umożliwia szybki dojazd do centrum Warszawy i pozostałych dzielnic. Do dyspozycji mieszkańców są także liczne linie autobusowe i tramwajowe, a w niedalekiej przyszłości także II linia metra (stacja Mińska).

II etap Alei Praskich zostanie oddany do użytku w I kwartale 2024 r. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia FBT. Ceny zaczynają się już od 10 800 zł za metr kwadratowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych