Deweloperska ofensywa w stolicy. Murapol szykuje nowy projekt

Murapol powiększa bank ziemi w Warszawie. Grupa podpisała przedwstępną umowę zakupu działki o powierzchni blisko 1,5 ha przy ul. Dzieci Warszawy.

Autor: HouseMarket.pl 09 marca 2017 09:00

Cena działki opiewa na kwotę 11 mln zł netto i zostanie na niej zrealizowany projekt deweloperski obejmujący 291 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej około 11 tys. mkw.

Przeniesienie własności nieruchomości nastąpi po spełnieniu warunków prawnych opisanych w umowie przedwstępnej, w tym m. in. Grupa Murapol uzyska decyzję WZ w terminie 6 miesięcy od dnia uzyskania przez sprzedającego prawomocnej decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, a decyzję PnB w terminie 12 miesięcy od tej daty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Powiększenie banku ziemi o nieruchomość przy ul. Dzieci Warszawy wpisuje się w naszą strategię rozwoju, która zakłada że w ciągu dwóch lat będziemy w stanie prowadzić co najmniej 10 projektów rocznie w stolicy i w ten sposób dołączymy do czołówki tutejszych graczy. W naszej ocenie uzyskanie w Warszawie sprzedaży rocznej rzędu 2 tys. mieszkań jest jak najbardziej realne. Jednak aby ją osiągnąć musimy posiadać odpowiednio bogaty portfel lokali. W oparciu o warszawską ofertę będzie również budowana baza mieszkań na wynajem, którą zamierzamy uruchomić już jesienią bieżącego roku. – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapolu. – Biorąc powyższe pod uwagę, Warszawa jest dla nas ważną destynacją lokalizacyjną i pomimo tego, że jest wymagającym rynkiem działalności, to zamierzamy sukcesywnie intensyfikować na nim swoją działalność. – dodaje Michał Sapota.

Dotychczas Grupa Murapol zaoferowała w Warszawie ponad 1,2 tys. lokali mieszkalnych. Obecnie realizujemy inwestycję Murapol Parki Warszawy, zlokalizowaną przy al. Prymasa Tysiąclecia, w ramach której w dwóch czternastokondygnacyjnych budynkach powstają 434 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 17 tys. mkw. Wśród zakończonych projektów Grupy Murapol w stolicy jest trzyetapowa inwestycja Cztery Pory Roku, w ramach której łącznie powstało 506 lokali mieszkalnych. Aktualnie w sprzedaży znajdują się ostatnie mieszkania z trzeciego etapu tego projektu. W warszawskim portfolio Grupy znajdują się również Murapol Jana Kazimierza z 152 mieszkaniami oraz Królewskie Ogrody, w których powstało 135 lokali.

Firma ma w przygotowaniu kolejne projekty w Warszawie, w ramach których powstanie ok. 3 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 130 tys. mkw.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych