Deweloperzy szykują się na Mieszkanie Plus

Według rządu koszt budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus wyniesie średnio 2,5-3,5 tys. zł za mkw. - To realne wyliczenia - uważają deweloperzy. O ich zainteresowaniu programem pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Autor: PAP 19 października 2016 09:46

Niektórzy powątpiewali w to, aby lokale w programie Mieszkanie Plus kosztowały średnio 2,5-3,5 tys. złotych za mkw. Dla nich punktem odniesienia jest rynkowa średnia cena budowy mieszkania, a ta jest dwukrotnie wyższa od szacunków rządowych dla programu Mieszkanie Plus.

- To realne wyliczenia, jeśli weźmie się pod uwagę darmowy grunt i inne zwolnienia - mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich i dodaje: - Już dziś niektórzy deweloperzy oferują mieszkania po 3,5 tys. zł za mkw., choć w mniejszych miejscowościach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem deweloperów rządowy program będzie oferował mieszkania w minimalnym standardzie, bez infrastruktury okołomieszkaniowej. Takimi lokalami nie będzie zainteresowana bogatsza część społeczeństwa. Ale przecież - jak podkreśla „GPC” - ma to być oferta dla tych, których nie stać na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych