Deweloperzy wybierają śródmieście

Obecnie deweloperzy coraz częściej lokują swoje nowe projekty w ścisłym centrum. Taką tendencję można zaobserwować także w Lublinie.

Autor: HouseMarket.pl 02 sierpnia 2016 15:21

Jeszcze kilka lat temu najbardziej pożądaną lokalizacją na budowę nowych inwestycji mieszkaniowych były przedmieścia. Ludzie przeprowadzali się z aglomeracji szukając ciszy i spokoju, nawet kosztem utrudnionego dojazdu do pracy, czy szkoły.

Dziś ten boom już minął. Obecnie deweloperzy coraz częściej lokują swoje nowe projekty w ścisłym centrum. Taką tendencję można zaobserwować także w Lublinie. Wystarczy wybrać się na ulicę Misjonarską, Zamojską, Niecałą czy też 3 Maja, by zobaczyć, że powstają tu nowe budynki, w których już niedługo zamieszkają lokatorzy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloperzy, realizując nowe inwestycje w pobliżu Starego Miasta, starają się także rewitalizować te tereny, dlatego budynki, które tu powstają są nowoczesne, ale architekturą nawiązują do stylistyki, która była obecna tu wcześniej. Stąd mamy do czynienia z oryginalnymi projektami budynków, które zostały idealnie wkomponowane w krajobraz miasta.

Przykładem może być między innymi inwestycja grupy Wikana, powstająca przy ulicy Misjonarskiej, obok odrestaurowanej wcześniej przez tego dewelopera kamienicy. Aktualnie deweloper buduje tu trzy kameralne budynki mieszkalne, które gotowe będą już pod koniec tego roku. Znajdzie się tam 21 mieszkań o powierzchni od ok. 37 mkw. do blisko 64 mkw.

Każde z nich będzie miało balkon lub stylową loggię. Jasna elewacja budynków oraz ciekawa architektonicznie bryła wpasowuje się w klimat Starego Miasta i budynków już tutaj istniejących. Deweloper zadbał także o teren wokół inwestycji. Przy budynkach powstaną alejki dla pieszych uzupełnione ławeczkami, zielone trawniki z nasadzeniami oraz plac zabaw dla dzieci.

Oprócz kameralnego charakteru i stylowej architektury, nie bez znaczenia jest także funkcjonalność i dogodne położenie inwestycji. Oprócz bliskości Starego Miasta, traktatu królewskiego i Zamku Lubelskiego, które idealnie sprawdzą się na weekendowe wycieczki, Misjonarska 12 znajduje się blisko galerii handlowych, obiektów sportowych, z łatwym dostępem do głównych arterii miejskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych