Diamond Lotus: Ekologiczne apartamenty w Ho Chi Minh CityHouseMarket.pl - 08 lipca 2016 08:06


Pierwszy zielony symbol Ho Chi Minh City – tak architekci wietnamskiej pracowni Vo Trong Nghia Architects zachwalają swój projekt. Otoczone przez dwie rzeki trzy apartamentowe wieże połączy ogrodowy most, a ich fasadę ochroni przed słońcem bambusowy ekran.


Wietnamskie studio Vo Trong Nghia Architects zaprezentowało plany trzech wypełnionych zielenią apartamentowych wież w Ho Chi Minh City. W Wietnamie, budowa ekologicznych mieszkań jest niezbędna, aby ograniczyć negatywne skutki pędzącej urbanizacji, która degraduje przyrodę. Ho Chi Minh City słynie z gęstej zabudowy małymi i skromnymi domami bez zieleni.

Apartamentowiec Diamont Lotus będzie jedynym takim projektem mieszkaniowym w sercu miasta. Stanie około 3,5 kilometra od centrum. Otoczony przez dwie rzeki rozciąga się na ponad 300 metrów. Osiedle oferuje trzy rodzaje apartamentów: deluxe, suite i premier suite od 58 mkw. do 91 mkw. powierzchni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W trzech wieżach o wysokości 22 pięter znajdzie się 720 mieszkań. Każdy lokal będzie miał biały balkon obsadzony bambusami. Ten tropikalny gatunek został wybrany z powodu dużej wytrzymałości podczas burz. Rośliny utworzą ekran, który ochroni fasadę budynków przed słońcem.

Dachy każdego z nich zostaną połączone, zgodnie z wietnamskimi zasadami Feng Shui. Powstaną na nich ogrody, co jest rzadko spotykane w mieście. Wyrastające na nich łukowe białe mosty zapewnią nocną iluminacją.

- Inne projekty niszczą przyrodę miast. Zielony most i fasada naszego apartamentowca przyniosą nie tylko komfort mieszkańcom, ale także urozmaicą krajobraz, stanowiąc zielony ekran w zatłoczonym mieście – tłumaczą projektanci.

Uważają, że w przyszłości bambus zastąpi inne materiały budownictwie. Wykorzystują ten materiał niemal w każdym projekcie, twierdząc, że ludzie powinni żyć w harmonii z naturą.