Dom Akuratny, czyli taki jak trzeba

Zaprojektowany przez architekta Pawła Lisa dom miał mieć skromny program funkcjonalny i być oszczędny w formie. Po prostu szyty na miarę nowych czasów. Na działce musiało pozostać miejsce na drugi budynek mieszkalny.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2016 09:00

Ten niewielki dom o charakterze minimalistycznym to pierwsza koncepcja na dwupoziomowy dom dla inwestora z Siemianowic Śląskich. Pomysł na ten koncept to lekka bryła piętra postawiona na przedłużonej bocznej ścianie parteru i bryle garażu. Wysunięcie piętra spowodowało, że strefa dzienna stała się bardziej intymna, otrzymując możliwość lepszej ochrony przed słońcem czy deszczem.

Na parterze umiejscowiono pokój dzienny z jadalnią i kuchnią oraz gabinet. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie i łazienka. Dach nad garażem daje możliwość wykonania tarasu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W celu zmniejszenia strat ciepła zastosowano panele poliuretanowe, okienny pakiet trzyszybowy w ciepłych profilach aluminiowych i rekuperację.

Powstał dom akuratny co oznacza w gwarze śląskiej - taki jak trzeba. Ten kameralny projekt domu jednorodzinnego to odpowiedź na nowe trendy w myśleniu o dopasowanej przestrzeni dla współczesnej rodziny 2+1 czy 2+2. Zdaniem architekta ta ekonomiczna przestrzeń to 165 metrów kwadratowych plus garaż.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych