Dom Development buduje na krakowskiej Górce Narodowej

Dom Development rozpoczął sprzedaż Osiedla Mieszkaniowego Górka Narodowa - wieloetapowej inwestycji zlokalizowanej w północnej części Krakowa. W pierwszej kolejności powstanie 136 mieszkań w dwóch 5-piętrowych budynkach.

Autor: housemarket.pl 01 czerwca 2022 11:26

  • Osiedle Mieszkaniowe Górka Narodowa położone jest w północnej części Krakowa, zaledwie 5 km od Rynku.
  • W ramach I etapu inwestycji powstaną 136 mieszkania.
  • Zakończenie budowy nowego etapu planowane jest na przełom 2023 i 2024 roku.

W ramach pierwszego etapu Osiedla Górka Narodowa powstaną dwa 5-piętrowe budynki. Znajdzie się w nich 136 mieszkań z dwoma, trzema lub czterema pokojami, o metrażach od 35 do 91 mkw. Lokale na parterze będą wyposażone w ogródki, te na piętrach w balkony, a część znajdujących się na ostatniej kondygnacji w przestronne tarasy.

Wyróżnikiem inwestycji będą bardzo duże okna w mieszkaniach oraz obszerne dziedzińce między budynkami, co sprawi, że lokale będą jasne i dobrze nasłonecznione. W ramach tego etapu osiedla powstaną 132 miejsca postojowe, wózkownie oraz schowki. Ponadto, pomiędzy budynkami zaprojektowano zróżnicowaną zieleń, małą architekturę oraz plac zabaw dla dzieci m.in. z symulacją jezdni i górką z tunelem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nasza krakowska inwestycja to nie tylko komfortowe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i wysokim standardzie wykończenia, ale także liczne tereny zielone i rekreacyjne oraz lokale usługowe. Chcemy, aby w przyszłości powstała tu w pełni samowystarczalna dzielnica Krakowa – mówi Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży w Dom Development Kraków.

Niewątpliwym atutem Górki Narodowej jest położenie na wzniesieniu. Dzięki temu, przyszli mieszkańcy mają zapewnione nie tylko atrakcyjne widoki na centrum Krakowa, a przy dobrej pogodzie nawet na Tatry, ale także - co dziś szczególnie ważne - dobrą cyrkulację powietrza.

Zielona Górka

Osiedle zostanie wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, co wpisuje się w strategię działania dewelopera. Atrakcyjna aranżacja zieleni, w tym aleja platanów i zróżnicowana pod względem pór roku roślinność, obniży temperaturę w upalne dni, pomoże pochłaniać szkodliwe substancje i retencjonować wodę. Użycie nowoczesnego oświetlenia LED oraz czujek zmierzchu pozwoli ograniczyć zużycie prądu. Mniej energii będą potrzebować również windy zainstalowane w budynkach. Mieszkańcy skorzystają ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także rozbudowanej infrastruktury rowerowej – stojaków, wiaty czy stacji napraw.

Miejsce dla każdego

Na osiedlu powstaną ogólnodostępne przestrzenie, sprzyjające aktywności na świeżym powietrzu. Pomiędzy budynkami zaprojektowano między innymi boisko wielofunkcyjne, altany z siedziskami czy osiedlowy park, będące strefami relaksu, spotkań i integracji. Liczne lokale usługowe zapewnią dostęp do sklepów i punktów usługowych. Całość stanie się atrakcyjnym miejscem nie tylko dla mieszkańców osiedla ale dla wszystkich Krakowian.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych