Dom Development buduje na wrocławskim Psim Polu. Osiedle Zielna już w sprzedażyhousemarket.pl - 01 września 2020 11:40


Dom Development ruszył ze sprzedażą inwestycji Osiedle Zielna. Nowy projekt, zlokalizowany w historycznej części Wrocławia - na Psim Polu, będzie miał willowy, rodzinny charakter. Deweloper zapowiada powstanie 2-piętrowego budynku, w którym znajdzie się 160 mieszkań. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale tego roku, ich finał przewidziany jest na I kwartał 2022 roku.

- Inwestycje Dom Development to zarówno duże, jak i bardziej kameralne osiedla. W tym przypadku postawiliśmy na dyskretną architekturę, wpisującą się w zaciszny charakter okolicy – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Wyróżnikiem osiedla jest jego willowy charakter, atrakcyjna mała architektura i obecność zieleni w postaci ogrodów kwiatowych, licznych krzewów i drzew. Inwestycja na planie prostokąta, wizualnie podzielona na dwie bryły, będzie posiadać duży, zielony, wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw i siłownią terenową. Do mieszkań zlokalizowanych na parterze przynależeć będą ogródki, a wszystkie lokale na 1 i 2 piętrze będą posiadać przestronne balkony. W ramach inwestycji powstanie podziemny garaż, komórki lokatorskie i schowki. Deweloper przewidział również rowerownię. Wszystkie klatki schodowe będą wyposażone w windy. Pojawią się także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle Zielna zlokalizowane jest na Psim Polu, miejscu z 800-letnią historią. Nieopodal inwestycji znajduje się historyczny, odrestaurowany w 2013 roku Rynek, którego atrakcją jest m.in. nowa fontanna i odnowione kamienice. Wyremontowany plac to serce tej części Wrocławia, miejsce codziennych spotkań i okolicznościowych festynów. Atutem Psiego Pola jest rozbudowana infrastruktura miejska: usługi, lokale gastronomiczne, małe sklepy, supermarkety. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji Dom Development zlokalizowana jest szkoła podstawowa i przedszkole. Okolica sprzyja rekreacji, znajdują się tutaj tereny zielone, boiska, kluby fitness, a także 16 km tras rowerowych. Obszar ten jest dobrze skomunikowany z centrum miasta poprzez Al. Jana III Sobieskiego i infrastrukturę kolejową.

Osiedle Zielna projektowało B2 Studio z Krakowa.

Głównym wykonawcą jest spółka Dom Construction.