Dom dwuspadowy ma prostą bryłę ze stromym dachem

Ideą projektu DISM Architekci było stworzenie domu o klasycznej, zamkniętej formie z symetrycznym przekryciem. Bez wykuszy, bez udziwnień – prosta bryła ze stromym dachem.

Autor: HouseMarket.pl 29 listopada 2016 13:16

Dom Dwuspadowy zaprojektowany został dla aktywnej młodej rodziny z dziećmi. Miejscowy plan narzucił geometrię dachów – zgodnie z zapisami projektowany budynek miał posiadać klasyczny stromy dach. Ideą projektu było stworzenie domu o klasycznej, zamkniętej formie z symetrycznym przekryciem. Bez wykuszy, bez udziwnień – prosta bryła ze stromym dachem.

Program funkcjonalny jest standardowy. Część dzienną zlokalizowano na poziomie parteru, który mieści salon z jadalnią i kuchnią, pomieszczenia techniczne oraz garaż. Część nocną, czyli sypialnie mieszkańców, usytuowano na pierwszym piętrze. Na poziomie pierwszego piętra zaprojektowano również duży gabinet.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przyszli mieszkańcy to także rodzina aktywna sportowo. Na najwyższym poziomie – poddaszu użytkowym w stromym dachu zaprojektowano strefę aktywności – siłownię z przyrządami do ćwiczeń oraz małą sauną. Jest to powierzchnia użytkowana przez wszystkich mieszkańców – zarówno rodziców, jak i dzieci. Mocno przeszklona przestrzeń otwiera się na otaczający krajobraz umilając mieszkańcom aktywną formę spędzania wolnego czasu.

Od strony ogrodu zaprojektowano taras będący przedłużeniem strefy dziennej z małym strumykiem ożywiającym przestrzeń przy domu. Również od tej strony, dom maksymalnie otwiera się na otoczenie poprzez przeszklenia sypialni oraz salonu.

Dom miał posiadać współczesny wyraz. Elewacje domu pokryto konsekwentnie płytami włókno-cementowymi, z akcentami w postaci drewnianych wykończeń poszczególnych ścian ocieplającymi charakter domu.

Projekt jest próbą stworzenia ciekawego budynku o uproszczonej formie tradycyjnego domu z dwuspadowym dachem we współczesnej interpretacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych