Dom w Dolinie Trzech Stawów wyróżnia architektura nawiązująca do śląskich tradycji

Dom w Dolinie Trzech Stawów jako jedyna inwestycja w Katowicach posiada lobby wykończone kamieniem i drewnem. Wyjątkowa inwestycja jest nominowana w konkursie Housemarket Silesia Awards 2017 w kategoriach: Osiedle mieszkaniowe, Lofty i apartamenty i Architektura, natomiast inwestor - Okam Capital w kategorii Deweloper.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 09:00

Firma Okam Capital istnieje na rynku deweloperskim od 2004 r., a w marcu 2010 r. połączyła się ze strategicznym izraelskim partnerem z grupy Aurec Capital. Deweloper od debiutu na polskim rynku zrealizował inwestycje mieszkaniowe m.in. w Warszawie i Katowicach. Obecnie firma prowadzi sprzedaż projektów: czwartego etapu InCity na Woli oraz VISTY i MOKKI na Mokotowie, a w Katowicach drugiego etapu Domu w Dolinie Trzech Stawów. Firma realizuje również inwestycje komercyjne: centrum biznesowe Avangarda Center przy ul. Dowborczyków 18 oraz Strefa Piotrkowska 217 wraz z Before Food Marketem w Łodzi.

Czuć się jak w domu

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dom w Dolinie Trzech Stawów spełnia funkcję osiedla zrównoważonego, oferującego mieszkańcom wszystko to, co jest potrzebne, aby czuć się jak w domu. W grudniu 2016 r. Okam oddał do użytku drugi etap inwestycji. Łącznie w obu fazach projektu znajduje się 153 mieszkań. W trzecim planowane jest oddanie kolejnych 100 mieszkań.

Atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Na sąsiadującym z parkiem terenie o powierzchni 85 ha znajduje się 9 ha stawów. Tereny zielone stanowią ponad 50 proc. osiedla. Do najważniejszych punktów aglomeracji śląskiej jest tylko kilka minut, np. do Dworca PKP można dostać się taksówką w 5 minut, której koszt nie przekroczy 8-9 zł lub piechotą w ciągu 15-minutowego spaceru.

Architektura nawiązuje do śląskich tradycji

Za projekt Domu w Dolinie Trzech Stawów odpowiada ceniony śląski architekt Tomasz Konior. Trzy budynki mieszkalne z parkingami w części podziemnej i przyziemiu oraz lokalami handlowo - usługowymi zaprojektowano tak, aby nawiązywały do śląskiej tradycji, a zarazem dobrze komponowały się z zielonym otoczeniem. O komforcie i kameralności projektu świadczy liczba zaprojektowanych mieszkań – 253, czyli średnio dwa razy mniej niż w konkurencyjnych projektach mieszkaniowych w okolicy.

Do budynków wchodzi się przez eleganckie lobby z recepcją. Dom w Dolinie Trzech Stawów jako jedyna inwestycja w Katowicach posiada lobby wykończone kamieniem i drewnem, zaś korytarze części wspólnych wyłożone są wykładziną. Na ścianach położono tapety, a we wszystkich apartamentach zamontowano drzwi antywłamaniowe oraz duże drewniane okna, przez które roztacza się piękny widok.

Wygoda przede wszystkim

Dom w Dolinie Trzech Stawów oferuje wszystko to, co decyduje o wygodzie. Z myślą o najmłodszych powstał plac zabaw. W pobliżu inwestycji znajdują się centra handlowe Trzy Stawy i Belg, szkoły oraz przedszkola. Bliskość węzłów komunikacyjnych pozwala szybko dojechać do wybranych punktów miasta lub innych miejscowości aglomeracji śląskiej. Mieszkania są położone w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych. Mieszkańcy mogą korzystać ze ścieżek spacerowych, rowerowych i miejsc dla rolkarzy oraz miło spędzać czas w sąsiadujących z inwestycją znanych restauracjach i barach: Sztauwajery, La Cantina czy Panderosa.

Projekt, za swoją unikalność, został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategoriach: Deweloper, Osiedle mieszkaniowe, Architektura oraz Apartamenty i Lofty. Jeśli uważasz, że zasługuje on na te tytuły – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych