Dom w Skrzynkach spełnia kryteria stawiane budynkom energooszczędnym

Głównym założeniem projektu było stworzenie ekonomicznego zarówno w budowie jak i późniejszym użytkowaniu domu zaspokajającego potrzeby czteroosobowej rodziny.

 

Autor: HouseMarket.pl 24 sierpnia 2016 09:00

Inwestorzy przyszli do pracowni Kluj Architekci ze ściśle określonymi wymaganiami co do ilości i rodzaju pomieszczeń. Po ułożeniu funkcji budynku okazało się jednak, że dom nie mieści się w szerokości działki i aby zachować pierwotne założenia dotyczące powierzchni użytkowej należy budynek rozciąć i jedną jego część cofnąć.

Przy okazji postanowiliśmy, że wykorzystamy możliwości jakie daje plan zagospodarowania przestrzennego dotyczące wysokości budynku do stworzenia na poddaszu dodatkowej przestrzeni magazynowej, której w domu zawsze brakuje. Dodanie dodatkowej kubatury spowodowało, że powstała nietypowa forma dachu dwuspadowego, która nadała budynkowi dynamiczny charakter.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chodź bryła budynku pozornie wydaje się skomplikowana to konstrukcja budynku jest bardzo prosta, a materiały i przyjęte rozwiązania takie jak np. materiały termoizolacyjne czy sposób osadzenia okien sprawiają, że dom spełnia kryteria stawiane budynkom energooszczędnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych