Domesta Urzeka w Gdańsku. Rośnie nowy projekt

Dwustumetrowa aleja nad Potokiem Oruńskim zakończona punktem widokowym, a także pięćsetzłotowy naturalny plac zabaw, powstaną w ramach nowej inwestycji  - Urzeka. Za jej realizację odpowiedzialny jest gdański deweloper - Domesta.

Autor: housemarket.pl 24 czerwca 2022 15:51

  • Osiedle Urzeka to projekt Domesta w Gdańsku.
  • Ceny mieszkań wahają się od 7561 zł do 9302 zł za mkw.
  • Mieszkańcy inwestycji Urzeka będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Osiedle Urzeka nie tylko łączy dwie funkcjonalności: mieszkaniową z wypoczynkową, ale zakłada stworzenie unikalnej przestrzeni korzystającej z uroków leśnego otoczenia.

- W ramach inwestycji zrewitalizowany zostanie teren położony nad Potokiem Oruńskim. Powstanie aleja-leśne molo zakończone punktem widokowym, na którym znajdą się wygodne siedziska. Tworzymy miejsce, które umożliwi spędzanie wolnego czasu w otoczeniu zieleni z dala od miejskiego zgiełku - mówi Przemysław Maraszek, prezes Domesta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Leśna aleja zostanie zbudowania z dwóch rodzajów materiałów: z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralnej oraz drewnianych podestów na palach z balustradą. Bedzie również oswietlona, co umożliwi to korzystanie z niej o każdej porze dnia i roku.

- Oprócz układów ciągów pieszych prowadzących do lasu i doliny Potoku Oruńskiego, w leśnej części inwestycji powstanie naturalny plac zabaw, na którym znajdą się takie atrakcje jak tyrolka oraz kilkumetrowa zjeżdżalnia.” To jednak nie jedyne atrakcje, które powstaną w ramach osiedla - mówi - mówi Michał Marszal, architekt osiedla Urzeka z pracowni Meso Architekci.

Mieszkańcy inwestycji Urzeka będą mogli korzystać z wielofunkcyjnego boiska sportowego, na samym osiedlu powstanie kolejny duży plac zabaw, na którym zlokalizowany zostanie np. „małpi gaj.” Zrealizowane zostaną też mniejsze strefy rekreacji i integracji dla różnych grup wiekowych.

Bardzo ważną kwestią dla nas przy planowaniu osiedla było oddzielenie przestrzeni publicznych z parkingami czy też komunikacją kołową od półprywatnych dziedzińców sąsiedzkich.

Zabudowa osiedla została zaprojektowana w formie trzech półotwartych kwartałów wznoszących się tarasowo w kierunku zachodnim. Architektura budynków odznaczać się będzie prostą formą i rytmicznymi podziałami elewacji, nawiązując do modernizmu. Elegancki charakter podkreślą narożniki kwartałów, których szczyty wykończone zostaną ceglaną okładziną. Oprócz bieli, tynku i cegły, integralnym elementem kompozycji będzie roślinność, która wystąpi w postaci zielonych dachów oraz pnączy na elewacjach.

- W ramach pierwszego zadania osiedla powstaną trzy czteropiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 145 mieszkań z balkonami, tarasami lub prywatnymi ogródkami, a także 7 lokali usługowych. Budynki będą wyposażone w cichobieżne windy, podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie oraz naziemne miejsca parkingowe - opowiada Marta Apanowicz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu.

Osiedle Urzeka znajduje się już w sprzedażowej ofercie firmy Domesta. Dostępne są dwupokojowe mieszkania o powierzchni od 30 mkw do 44,74 mkw oraz trzypokojowe o powierzchni od 62,82 mkw do 65,88 mkw.

Ceny mieszkań wahają się od 7561 zł do 9302 zł za mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych