Domki modułowe. Na rynek nieruchomości wkracza nowy trend

Pandemia i zmieniający się rynek nieruchomości turystycznych sprawiły, że zaczęto szukać innych rozwiązań agroturystycznych, niż dostępne do tej pory. Nowoczesne trendy w budownictwie dają nowe możliwości również na polskim rynku, m.in. w formie modułowych domków na wynajem. Dlaczego stały się tak ciekawą alternatywą dla wielu turystów?

Autor: housemarket.pl 08 marca 2022 10:47

  • Turyści chcą odpocząć blisko natury i szukają takich obiektów, których standard będzie wyższy, niż oferują noclegi dostępne w mniejszych miejscowościach.
  • Domki modułowe można wybudować zarówno blisko morza, jeziora, jak i w niedalekiej odległości od pięknych polskich lasów czy terenów górskich. 
  • Świadomość proekologiczna Polaków sprawia, że chętnie korzystają z domków modulowych - chętniej, niż w przypadku luksusowych hoteli położonych w centrach miast.

Nowe trendy w agroturystyce

Pandemia spowodowała, że coraz więcej osób szuka alternatywnych opcji noclegowych na terenie całej Polski. Turyści bardzo chętnie chcą odpocząć blisko natury, a do tego poszukują takich obiektów, których standard będzie wyższy, niż oferują noclegi dostępne w mniejszych miejscowościach. Pragną w przyjemnych warunkach spędzić swój urlop. Oczekiwania tego rodzaju spełniają modułowe domki, które wykorzystują technologię smart home, a ich wykończenie zostało zaprojektowane w znacznie wyższym standardzie.

CZYTAJ TEŻ: NOWE DOMKI DLA TURYSTÓW W BIESZCZADACH 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Atrakcyjność domków modułowych – z czego wynika?

W przypadku modułowych domków położonych blisko natury, w spokojnych i pełnych zieleni miejscach, gdzie można odpocząć, turyści widzą dla siebie ogromną korzyść. Nie tylko mogą skorzystać z noclegu w atrakcyjnym położeniu, ale również mają cały taki obiekt tylko dla siebie.

- Nieruchomości tego typu można wybudować zarówno blisko morza, jeziora, jak i w niedalekiej odległości od pięknych polskich lasów czy terenów górskich. Lokalizacja staje się wartością dodaną dla obiektu, który swoim gościom oferuje wiele możliwości zbalansowanego odpoczynku na łonie natury – mówi Rafał Nowakowski prezes Cubeeco.

Turystyczny ekotrend

Domki modułowe są budowane w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w środowisko naturalne wokół nich. Jak się okazuje, ta kwestia dla wielu turystów jest również bardzo istotna.

Świadomość proekologiczna Polaków sprawia, że chętnie korzystają z tego rodzaju rozwiązań – chętniej, niż w przypadku luksusowych hoteli położonych w centrach miast. Wszystko zależy od prywatnych preferencji wypoczynkowych, ale te coraz bardziej ukierunkowują się na obcowanie z naturą. W takim przypadku często wolą wybrać ekocamping, którego standard wykończenia jest równie wysoki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych