Domy dla seniorów w Majdanie czekają na lokatorów

18 domów jednorodzinnych dla seniorów powstało w otoczonym przez Mazowiecki Park Krajobrazowy podwarszawskim Majdanie.

Autor: HouseMarket.pl 08 sierpnia 2016 16:37

Pozbawione barier architektonicznych parterowe budynki mieszczą naszpikowane elektroniką jednoosobowe i dwuosobowe apartamenty w pełni przystosowane dla potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Osiedle zostało zaprojektowane z troską o powstanie społecznych więzi które stanowią o  jakości zamieszkania i codziennego życia.  Segmenty nie są od siebie odgrodzone, aby stymulować relacje sąsiedzkie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy apartament posiada ganek oraz taras zwrócone w kierunku wspólnego ogrodu, co zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, spotkania z pozostałymi mieszkańcami i zapobiega izolacji. Dookoła osiedla biegnie ścieżka spacerowa łącząca zaaranżowane w terenie miejsca spotkań takie jak ławeczki wokół fontanny czy altana piknikowa.

Mieszkania umożliwiają samodzielne funkcjonowanie osób w podeszłym wieku nawet jeżeli poruszają się jedynie na wózku inwalidzkim. Specjalnie zaprojektowane wnętrza posiadają szereg udogodnień takich jak opuszczane szafki kuchenne, obsługiwana zdalnie deska bidetowa a nawet maty wykrywające upadek i przekazujące sygnał alarmowy do obsługi osiedla.

Mieszkańcy mogą korzystać z cateringu, drobnych usług oraz zajęć rehabilitacyjnych a wsparcie asystentów i profesjonalnego personelu medycznego jest dostępne całodobowo na wezwanie, z pobliskiego ośrodka dla osób starszych. Priorytetem jest poszanowanie autonomii seniorów i ich prawa do decyzji kiedy potrzebują pomocy a kiedy chcą zrobić coś sami. 

Inwestycja jest pionierskim przedsięwzięciem wprowadzającym na polski rynek usługę Assisted Living - mieszkań asekurowanych. Operator osiedla - spółka Senior Apartments w porozumieniu z przyszłymi mieszkańcami przygotowuje indywidualne plany opieki oraz pakiety usług dostępnych w ramach asekuracji.

Wkrótce do kilku domów wprowadzą się pierwsi mieszkańcy mający za zadanie testować pilotażowe rozwiązania. Osiedle w Majdanie ma szansę stać się ważnym punktem na mapie usług senioralnych Warszawy i całej Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych