Domy Pod Koroną. Kameralne osiedle na gdańskiej Morenie

Pomorski generalny wykonawca Allcon Budownictwo rozpoczął budowę osiedla Domy pod Koroną. To inwestycja własna realizowana w ramach Grupy Allcon.

Autor: HouseMarket.pl 26 maja 2017 09:00

Oddanie do użytkowania dwóch składających się na osiedle budynków o łącznej liczbie 80 mieszkań zaplanowane jest na czerwiec 2018 roku.

Domy Pod Koroną powstają w Gdańsku Morenie przy ul. Morenowe Wzgórze. Na inwestycję składa się para budynków mieszkalnych – w każdym z nich znajdować się będzie 40 mieszkań o powierzchni od 46 do 123 mkw. (lokale 2-, 3- i 4-pokojowych – z opcją antresoli na poddaszu). Do dyspozycji mieszkańców oddanych będzie 96 podziemnych i terenowych miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w jednym budynku wyniesie ok. 2,6 tys. mkw., a kubatura każdego z obiektów ok. 9,2 tys. metrów sześciennych. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2017 roku i potrwają do czerwca przyszłego roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Projekt osiedla został pomyślany w ten sposób, aby wpisywał się w oczekiwania i wytyczne sygnalizowane przez klientów Grupy Allcon. To dlatego budynki będą charakteryzowały się niską, 3-piętrową zabudową, nawiązującą pod tym względem do znajdującego się po sąsiedzku osiedla Królewskie Wzgórze, czyli naszej innej, niedawno ukończonej realizacji - mówi Mariusz Białek, prezes zarządu w Allcon Budownictwo.

Deweloperem inwestycji jest spółka Allcon Osiedla, która wraz z generalnym wykonawcą budynków oraz spółką Allcon Investment wchodzi w skład Grupy Allcon.

Powstają cztery osiedla Allconu

Domy Pod Koroną nie jest jedyną realizowaną obecnie inwestycją mieszkaniową w ramach Grupy Allcon. W Gdańsku budowane jest także osiedle Kamienice Malczewskiego 2, a w Gdyni trwa realizacja Willi Park oraz Osiedla Gdyńskiego. Ponadto Allcon Budownictwo w ostatnim czasie zakończył prace na dwóch innych inwestycjach: Awiatorze oraz Królewskim Wzgórzu. Spółka jest także zaangażowana w powstawanie trzech obiektów mieszkaniowych i apartamentowych dla zewnętrznych inwestorów: Waterland Island i Neptun Parku IV w Gdańsku oraz Zatoki Komfortu w Jastarni. Generalny wykonawca zrealizował do tej pory 18 inwestycji w tej kategorii - ich łączna kubatura to 880 tys. metrów sześciennych, natomiast powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 200 tys. mkw.

Budownictwo mieszkaniowe to obok biurowego, hotelowego i przemysłowego główny filar aktywności spółki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych