Domy pod Krakowem rosną jak grzyby po deszczu. Merari buduje dyże osiedle

Rozpoczęła się budowa I etapu osiedla domów w Chorowicach pod Krakowem. Projekt realizuje Merari. Obszar inwestycji Zielone Chorowice, bo tak właśnie będzie się nazywać to osiedle, obejmie ok. 3,5 ha, a domy zostaną wyposażone w liczne rozwiązania proekologiczne i energooszczędne.

Autor: housemarket.pl 13 czerwca 2022 15:37

  • Osiedle Zielone Chorowice będzie się składać z 23 nowoczesnych domów jednorodzinnych.
  • Domy będą liczyły powierzchnię ok. 221 mkw lub 243 mkw i będą położone na działkach liczących około 1000 mkw.
  • Domy zostaną wyposażone w rozwiązania proekologiczne i energooszczędne.

Domy które powstaną w ramach Osiedla Zielone Chorowice będą posiadać jedno- lub dwustanowiskowy garaż, wkomponowany w bryłę budynku oraz dodatkowe miejsca postojowe dla mieszkańców i ich gości. Szerokie podjazdy zostaną wykończone kostką brukową, zapewniając komfortowy dojazd.

- Kompleks Zielone Chorowice powstaje z myślą o klientach zainteresowanych inwestycją w zabudowie jednorodzinnej, położonej na zorganizowanym i urządzonym osiedlu oraz ceniących sobie prywatność – teren będzie ogrodzony, monitorowany oraz wyposażony w zdalny system kontroli dostępu. Domy zostaną wyposażone w rozwiązania proekologiczne i energooszczędne. W budynkach zostaną zamontowane pompy ciepła, zapewniające bezemisyjne ogrzewanie budynku i dostarczające ciepłą wodę użytkową. Zaprojektowaliśmy również instalację rekuperacji oraz rozwiązania pozwalające w prosty sposób zamontować własną instalację fotowoltaiczną. Dodatkowo przy każdym domu znajduje się podziemny zbiornik na wodę deszczową, który umożliwi podlewanie ogrodu - informuje Witold Indrychowski, prezes spółki Merari.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kompleks jest położony na widokowym obszarze Pogórza Wielickiego. Fot. mat. pras.

Osiedle będzie posiadać własną część rekreacyjną, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny spacerowe, a w pobliżu osiedla takie tereny rekreacyjne jak: Park w Mogilanach, Las Bronaczowa czy Rezerwat Cieszynianka.

Inwestorem osiedla jest spółka Merari, która w zeszłym roku zrealizowała osiedle domów Zielone Rybitwy oraz budynek usługowo-biurowy Mateczny Office, a w tym roku zakończyła budowę pierwszego z budynków projektu Śliczna 36 i 6.

Planowany termin zakończenia inwestycji Zielone Chorowice to IV kwartał 2023 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych