Drugie życie kostki polskiej. Zobacz pomysł na modernizację

Domy typu kostka polska to wciąż powszechny widok w polskich miastach i miasteczkach. W ostatnim czasie moda na ich przebudowę wciąż rośnie.

Autor: Najlepsze Domy 19 września 2016 15:34

Coraz więcej pracowni architektonicznych zajmuje się planowaniem modernizacji takich domów, dzięki czemu toporne klocki zamieniają się w nowocześnie wyglądające, funkcjonalne domy.

Prezentujemy projekt takiej renowacji autorstwa architektów z pracowni Dekop. Pokazuje, jak imponująco może wyglądać odnowiona kostka polska, a efekty „przed” i „po” naprawdę robią wrażenie. Domy zyskają nie tylko odświeżony wygląd zewnętrzny, ale niejednokrotnie nowy, funkcjonalny podział wewnątrz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przebudowa w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa zakłada przede wszystkim zmiany układu funkcjonalnego na parterze budynku, połączenie parteru z ogrodem poprzez dwa tarasy, ocieplenie i nowe przeszklenia.

Na rzucie parteru widać przebicia w ścianach nośnych i otwarcie przestrzeni części dziennej, a także powiększenie powierzchni parteru o taras ze stołem obiadowym i niższą częścią rekreacyjną.

Bryła będzie pozbawiona zbędnych elementów z wyraźnym podziałem na część główną w kolorze białym i wykusze w grafitowej cegle klinkierowej.

Etap: projekt budowlano-wykonawczy. Prace budowlane.

Zdjęcia i opis projektów: Dekop Pracownia Architektury | www.dekop.com.pl | kostkapolska.pl |

 

Zobacz więcej projektów modernizacji

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych