Dwa apartamentowce Portu Praskiego już w budowie

Warszawski oddział Hochtief Polska rozpoczął budowę dwóch budynków apartamentowych w kompleksie mieszkaniowym Port Praski przy ul. Krowiej w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 03 stycznia 2017 12:29

Inwestorem jest spółka Port Praski. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2018 roku. W ramach realizacji projektu powstaną dwa ośmiokondygnacyjne budynki ze 172 apartamentami o powierzchni od 36 do 220 mkw. Hale garażowe dla 186 pojazdów zajmą kondygnacje podziemne. Na parterze budynków od strony ul. Krowiej przewidziano miejsca na lokale usługowe. Łączna powierzchnia apartamentowców wraz z garażami wyniesie 25 661 mkw.

Budowa apartamentowców przy ul. Krowiej stanowi kontynuację inwestycji Port Praski w obszarze ścisłego centrum Warszawy. Wyróżnia ją nowoczesna koncepcja architektoniczna oraz lokalizacja w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów i skwerów.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na terenie Portu Praskiego ma powstać nowe minimiasto składające się z czterech części pełniących różne, uzupełniające się funkcje. W handlowo-biznesowym City dominować będą cztery wieżowce -najwyższy sięgać ma 160 metrów. Poza tym przewidziano luksusowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach z panoramicznym widokiem na Wisłę i Warszawę, hotel, galerie handlowe, obiekty sportowe i szkołę.

W dawnych dokach portowych nad wodą powstaną najwyższej klasy apartamenty mieszkalne z własną przystanią, kancelarie prawne i notarialne, eleganckie butiki i lokale gastronomiczne. Nad wodą będą wyłożone drewnem bulwary z atrakcyjnymi usługami. Zaplanowano także marinę dla kilkudziesięciu jachtów i łodzi oraz zwodzony most oraz przystań dla tramwaju wodnego. Po zachodniej stronie  zaplanowano budowę Parku Mediów, gdzie będą się odbywać imprezy targowe, wystawiennicze i rekreacyjne. Znajdzie się tam m.in. amfiteatr i multimedialna galeria.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych