Echo rozpoczyna budowę osiedla Wieża Jeżyce

Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę Wieży Jeżyce - projektu mieszkaniowego, który powstanie przy ul. Janickiego w Poznaniu. Pierwszy etap inwestycji będzie obejmować realizację 206 mieszkań.

Autor: housemarket.pl 23 grudnia 2021 13:31

  • Echo rozpoczyna budowę osiedla Wieża Jeżyce. Po rewitalizacji dawna wieża ciśnień wraz z otaczającym ją placem stanie się nie tylko sercem osiedla, ale także nowym miejscem spotkań mieszkańców Jeżyc.
  • Aktualnie w ofercie pozostały do wyboru przestronne 3- i 4-pokojowe lokale.
  • Lokatorzy Wieży Jeżyce będą mogli także korzystać z pakietu udogodnień Echo Life Services. 

Wieża Jeżyce to projekt, który odpowiada na potrzeby klientów. Nabywcy szczególną uwagę zwracają na przestrzeń zieloną typu skwery, parki kieszonkowe, dobór rodzimych gatunków roślin, a także dostępność stref do wypoczynku. Dlatego tak duże znaczenie ma dla dewelopera odrestaurowanie wieży ciśnień i zadbanie o teren wokół niej, który stanie się miejscem spotkań mieszkańców Jeżyc i całego Poznania.

- Mieszkańcy Poznania czekali na inwestycję z niepowtarzalnym klimatem, wpisującą się w otaczającą dzielnicę. Wieża Jeżyce przyciągnęła ich uwagę – 80 proc. mieszkań z pierwszego etapu sprzedaży jest już zarezerwowana. Do wyboru pozostało 21 lokali, w metrażach od 62 do 91 mkw. Poznaniaków do zakupu skłaniają zarówno atrakcyjna oferta jak i obecna sytuacja na rynku nieruchomości. Dane JLL za III kwartał 2021 wskazują, że w ciągu roku średnia cena sprzedaży za metr kwadratowy mieszkania w stolicy Wielkopolski wzrosła o 10 proc. A wprowadzane na rynek pierwotny lokale były aż o 19 proc. droższe niż w II kwartale. Wysoki popyt i rosnąca inflacja nie zachęcają do odkładania zakupu na później – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: JAKIE PLANY NA 2022 ROK MA ECHO INVESTMENT 

Inteligentnie i smart 

Wszystkie mieszkania w projekcie zostaną bezpłatnie wyposażone w podstawową wersję Echo Smart, systemu do zarządzania inteligentnym domem. W pełni rozwinięty zestaw umożliwia m.in. sterowanie oświetleniem, kontrolę temperatury, a także zarządzanie roletami, zamkami czy alarmem. Sterowanie odbywa się za pomocą komend głosowych lub z poziomu aplikacji na telefonie.

Lokatorzy Wieży Jeżyce będą mogli także korzystać z pakietu udogodnień Echo Life Services, do którego zaliczają się innowacyjne rozwiązania w budynkach oraz ich otoczeniu. Dzięki aplikacji w telefonie i czujnikom w częściach wspólnych winda sama do nich przyjedzie, a zamki drzwi same się otworzą, gdy czujniki wykryją w swoim pobliżu ich urządzenie. Koniec z szukaniem kluczy, chipów czy nawet dotykaniem przycisków. Wygodę zapewni także zaplanowany na terenie osiedla Paczkomat, dzięki któremu szybko i wygodnie będzie można odbierać i nadawać przesyłki.

W zasięgu ręki

15 minut – tylko tyle będą potrzebować mieszkańcy Wieży Jeżyce, aby dotrzeć do najpotrzebniejszych im miejsc. Do punktów usługowych i handlowych, miejsc rekreacji i pracy czy uczelni. Samo osiedle będzie również wyjątkowym miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy. Otwarta przestrzeń z ogólnodostępnymi strefami rekreacyjnymi, placem zabaw czy parkiem linearnym, który połączy całą przestrzeń. Sercem inwestycji będzie plac pod zrewitalizowaną Wieżą Ciśnień – głównym punktem orientacyjnym na mapie Jeżyc. Będzie to przestrzeń prospołeczna, idealna do swobodnego odpoczynku po pracy, umówienia się ze znajomymi czy zorganizowania wernisażu.[i] JLL „Rynek mieszkaniowy w Poznaniu”

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych