Efektowne osiedle Park Chopina docenione w konkursie Housemarket Silesia Awards 2017

Park Chopina to kompleks mieszkań utrzymany w duchu nowoczesnej architektury. Inwestycja zdobyła nominacje w trzech kategoriach konkursu Housemarket Silesia Awards 2017. Firma Nexx Developer powalczy o miano Dewelopera Roku.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2017 09:03

Park Chopina w Mysłowicach to czwarta inwestycja firmy Nexx Developer. Osiedle wyróżnia doskonale zaprojektowana i przemyślana przestrzeń pozwalająca osobom mieszkającym w centrum miasta cieszyć się architekturą wkomponowaną w otoczenie zagospodarowane zielenią.

Inwestycję Park Chopina stanowi kompleks 283 mieszkań utrzymany w duchu nowoczesnej architektury, z widokiem na piękny krajobraz. Osiedle zlokalizowane jest na zielonym Wzgórzu Mazynberg w spokojnej dzielnicy Mysłowic, niedaleko aglomeracji miejskiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Etap I inwestycji stanowi kompleks apartamentów złożony z ośmiu budynków z zielonym dziedzińcem, w II i III etapie inwestycji powstały budynki 6-kondygnacyjne, w których znajduje się winda, komórki lokatorskie oraz 130 parkingów wielostanowiskowych podziemnych. Na zagospodarowaniu terenu ostatecznie powstanie około 300 miejsc postojowych naziemnych a także realizowana jest inwestycja kilkunastu garaży wolnostojących.

Osiedle posiada plac zabaw, "zielony dziedziniec", ścieżki spacerowe oraz miejsca parkingowe. Mieszkańcy mają możliwość korzystania z różnych stref funkcjonalnych, w tym strefę rozrywki przeznaczoną dla naszych najmłodszych mieszkańców (plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i atrakcyjnymi urządzeniami), strefę rekreacji zaplanowaną w formie siłowni na powietrzu dla promowania aktywnego wypoczynku na osiedlu oraz strefę wypoczynkową zorganizowaną jako zielone dziedzińce z wygodnymi ścieżkami spacerowymi wraz z ławeczkami. Osiedle jest otoczone ogrodzeniem, monitorowane oraz całodobowo chronione.

Inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowszych energooszczędnych technologii, a powstałe mieszkania posiadają funkcjonalne rozwiązania tj. okna pięciokomorowe, ogrzewanie podłogowe, rolety zewnętrzne elektrycznie sterowane.

Projekt został nominowany do nagrody Housemarket Silesia Awards 2017 w kategorii Osiedle mieszkaniowe, Lofty i apartamenty i Osiedle przyjazne rodzinie. Nexx Developer powalczy o miano Dewelopera roku. Jeśli uważasz, że zasługuje on na ten tytuł – zagłosuj tutaj.

Laureatów konkursu poznamy podczas 4 Design Days, które w dniach 16-19 lutego odbędzie się w Katowicach. To wyjątkowe wydarzenie łączące profesjonalistów, pasjonatów i odbiorców dobrego wzornictwa. Więcej na www.4dd.pl.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych