Ekologiczne osiedle powstanie w SkierniewicachHouseMarket.pl - 09 marca 2016 16:52


W Skierniewicach przy ulicy Wiosennej 4 DC Construction buduje 20 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. W każdym znajdą się dwa lokale mieszkalne.


Łącznie w inwestycji powstanie 40 mieszkań. Deweloper wybuduje również dojazdy, dojścia, zadba o tereny zielone wokół budynków oraz wykona miejsca postojowe.

Na osiedlu zaprojektowano wiele ekologicznych rozwiązań. System grzewczy oparty będzie o pompy ciepła, co oznacza, że lokatorzy muszą dopłacić 250 zł do każdego metra kwadratowego mieszkania. Pompy ciepła to urządzenia pobierające ciepło z ziemi, zmieniające jego parametry i przekazujące je do ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Deweloper zaplanował również klimatyzację bierną, za którą także należy dopłacić 250 zł do metra. Jest to system wykorzystujący jako źródło chłodu dolne źródło ciepła (kolektor gruntowy pionowy) systemu grzewczego opartego o pompy ciepła. Klimatyzacja bierna nie wykorzystuje samych pomp ciepła – taki system przy poborze kilkuset wat energii elektrycznej dostarcza kilkadziesiąt kilowatów energii chłodniczej.

Na osiedlu będzie również działał system zagospodarowania wód deszczowych Jest to układ sączków rozprowadzający wody deszczowe bezpośrednio do gruntu, co pozytywnie wpływa na tereny zieleni na osiedlu oraz eliminuje problem nadmiernej ilości wody po opadach i wiosennych roztopach, a także korzystnie wpływa na wygląd budynków bez sterczących rynien.

Osiedle będzie zamknięte i oddawane w stanie deweloperskim. Mieszkania wyposażone zostaną w ogrzewanie podłogowe i trzyszybowe okna. Do każdego przypisane jest miejsce parkingowe. Dla gości deweloper wybuduje miejsca parkingowe.